Klub

Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim na boisko przy ul. Kopernika

07.10.2022

07.10.2022

Zagłosuj w Budżecie Obywatelskim na boisko przy ul. Kopernika

Od 7 października mieszkańcy Łodzi mogą zagłosować na projekty w ramach kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego. W tym roku stawiamy na projekt L010 i wspieramy naszych przyjaciół z XXI Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Prusa przy ul. Kopernika 2, którzy marzą o normalnym boisku. W szkole uczy się wielu młodych kibiców ŁKS-u, więc nie możemy nie pomóc.

Wystarczy oddać głos na projekt ponadosiedlowy L010 (Strefa21 – boisko wielofunkcyjne i skwer wypoczynkowy przy Kopernika 2). Zachęcamy do tego gorąco wszystkich kibiców Łódzkiego Klubu Sportowego, ich rodziny, przyjaciół i bliskich, a także zawodników. Uczniowie XXI LO zasługują na normalne boisko i lekcje WF-u w normalnych warunkach.

– Boisko szkolne jest marzeniem uczniów XXI LO od lat. Teraz mamy stary asfalt – kochają go gołębie, ale trudno o wychowanie fizyczne z prawdziwego zdarzenia w takim terenie. Zrobimy wszystko, żeby pokolorować rzeczywistość i mieć boisko wielofunkcyjne. Pomóżcie w głosowaniu na projekt L010 w Łódzkim Budżecie Obywatelskim – apeluje do nas Sylwia Blomberg, dyrektor XXI LO.

Jak możemy pomóc? Oddajmy swój głos w BO na projekt L010. Zgodnie z regulaminem Budżetu Obywatelskiego – głosować mogą wszyscy mieszkańcy Łodzi, posiadający PESEL. Wiek nie ma znaczenia, więc nieletni też mogą oddać głos za zgodą swoich rodziców lub opiekunów prawnych.

Tak aktualnie wygląda boisko przy XXI LO

Jak czytamy w opisie złożonego projektu, boisko i strefa wypoczynkowa przy ul. Kopernika 2 będą służyć integracji i aktywizacji sportowej całej lokalnej społeczności. Obecny stan boiska zagraża zdrowiu i bezpieczeństwu – stary asfalt się kruszy, pełno jest wyrw i pęknięć. Projekt STREFA21 obejmuje budowę boiska wielofunkcyjnego (do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, unihokeja) wraz z piłkochwytami i małą plenerową siłownią. Całość dopełni skwer wypoczynkowy (ławki, stół do gry w szachy i warcaby, świeże nasadzenia – kwitnące pnącza i magnolie). Uczniowie XXI LO i okoliczna młodzież będą mogli pograć w kosza albo siatkę, sąsiedzi wpadną na partyjkę szachów albo poopalać się na ławeczce. Mamy dość zaniedbanego dziedzińca. Chcemy czuć się bezpiecznie, rozmawiać z ludźmi i cieszyć na widok zrewitalizowanej przestrzeni łódzkiego podwórka.

Możemy głosować w internecie – TUTAJ, a do 14 października trwa głosowanie papierowe.