Zaczniemy z Zagłębiem Lubin. Terminarz rundy finałowej PKO Ekstraklasy

14 / 06 / 2020

fot. Artur Kraszewski

Rundę finałową PKO Ekstraklasy piłkarze ŁKS-u rozpoczną w piątek 19 czerwca o 18:00 starciem z Zagłębiem w Lubinie. Rozgrywki zakończą w sobotę 18 lipca w Kielcach meczem z Koroną. W sumie ełkaesiacy rozegrają w tym sezonie jeszcze siedem spotkań.

Za nami trzydzieści kolejek rundy zasadniczej. Przed nami dogrywka piłkarskiej PKO Ekstraklasy w postaci siedmiu kolejek rundy finałowej. Ełkaesiacy przystąpią do niej z 16. miejsca w tabeli i w grupie spadkowej rozegrają trzy mecze na własnym boisku oraz cztery na wyjeździe.

Już w najbliższy weekend piłkarze wrócą na boiska. ŁKS pierwszy mecz w rundzie finałowej rozegra z Zagłębiem w Lubinie. W kolejnych seriach spotkań podopieczni trenera Wojciecha Stawowego zmierzą się z Górnikiem Zabrze (dom), Wisłą Płock (wyjazd), Wisłą Kraków (dom), Arką Gdynia (wyjazd), Rakowem Częstochowa (ostatni domowy mecz łodzian), a na zakończenie sezonu o punkty będą rywalizować z Koroną w Kielcach. Nowego mistrza Polski i trzy zespoły, które opuszczą szeregi ekstraklasy poznamy najpóźniej 19 lipca.

Terminarz rozgrywek PKO Bank Polski Ekstraklasy do końca sezonu 2019/2020:

• 31. kolejka / Zagłębie Lubin – ŁKS Łódź 19 czerwca (piątek) / 18:00
  • 32. kolejka / ŁKS Łódź – Górnik Zabrze 23 czerwca (wtorek) / 20:30