Klub

Mecz z Podbeskidziem sędziuje Jarosław Przybył

16.09.2022

16.09.2022

Mecz z Podbeskidziem sędziuje Jarosław Przybył

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Arbitrem meczu 11. kolejki Fortuna 1 Ligi, w którym ŁKS zmierzy się w niedzielę na wyjeździe z Podbeskidziem Bielsko-Biała, będzie Jarosław Przybył.

Doświadczony arbiter prowadził w tym sezonie dwa spotkania PKO BP Ekstraklasy, trzy mecze na jej zapleczu oraz jedno starcie w ramach Fortuna Pucharu Polski i we wszystkich tych spotkaniach pokazał w sumie 43 żółte kartki, 4 czerwone kartki, a na jedenasty metr wskazał czterokrotnie.

W przeszłości ełkaesiacy mieli okazję spotkać się z tym arbitrem m.in. przy okazji trzech ligowych meczów w ekstraklasowym sezonie 2019/2020 (przegranych spotkań z Legią i Zagłębiem Lubin oraz bezbramkowo zremisowanego starcia z Wisłą Płock), a także w 2021 roku, bo właśnie sędzia z Kluczborka był rozjemcą finału barażów, czyli meczu ŁKS-u z Górnikiem Łęczna. W poprzednim sezonie Jarosław Przybył sędziował mecze łodzian z Miedzią w Legnicy i z Chrobrym w Głogowie.

W niedzielę asystentami Jarosława Przybyła będą Krzysztof Stępień i Maciej Kosarzecki, a sędzią technicznym Szymon Łężny. Za system wideoweryfikacji VAR odpowiadają Wojciech Myć Patryk Gryckiewicz. Zawody rozpoczną się o godz. 12.40.