Klub

Wszystkie gole ŁKS w meczach z Górnikiem Zabrze

28.05.2020

28.05.2020

Wszystkie gole ŁKS w meczach z Górnikiem Zabrze

fot. Artur Kraszewski

W dziewięćdziesięciu trzech dotąd rozegranych z Górnikiem Zabrze ligowych spotkaniach ełkaesiacy zdobyli 110 bramek. W sumie na listę strzelców w tych meczach wpisało się już sześćdziesięciu czterech ełkaesiaków.

 • Najskuteczniejszym ełkaesiakiem w meczach z Górnikiem Zabrze w ekstraklasie jest Tomasz Wieszczycki, który zdobył w tych meczach w sumie dziewięć goli. Tylko jedno trafienie mniej ma na koncie Kazimierz Kowalec.
 • Najwięcej bramek w jednym spotkaniu z Górnikiem zdobył Stanisław Baran w pamiętnym wygranym aż 5:1 meczu rozegranym w kwietniu 1957 roku, kiedy to narodzili się „Rycerze Wiosny”. Stanisław Baran trafił wówczas do siatki aż czterokrotnie.
 • W meczach z Górnikiem Zabrze na listę strzelców wpisało się w sumie już 64 ełkaesiaków, ale co ciekawe tylko trzech z nich nie pochodzi z naszego kraju. Tymi rodzynkami są Nigeryjczyk Sylvester Okosun, Bośniak Ensar Arifović i Hiszpan Dani Ramirez, autor ostatniego gola dla łodzian w meczach z Górnikiem.
 • ŁKS zdobył w spotkaniach z Górnikiem już 110 goli, co daje średnią ok. 1,18 bramki na mecz.
 • W 93 dotąd rozegranych spotkaniach z Górnikiem Zabrze łodzianie odnieśli 27 zwycięstw. Co ciekawe najczęściej wygrywali: 2:0 (aż siedmiokrotnie), 2:1 (sześciokrotnie) oraz 4:1 i 1:0 (pięciokrotnie).
 • Najwyższe domowe zwycięstwo nad Górnikiem ełkaesiacy odnieśli w 1956, 1958, 1995 i 1997 roku. W każdym z tych przypadków łodzianie cieszyli się z wygranej 4:1.

Wszyscy zdobywcy goli dla ŁKS w ligowych w meczach z Górnikiem Zabrze:

 • ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽ 9 goli – Tomasz Wieszczycki
 • ⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽⚽ 8 goli – Kazimierz Kowalec
 • ⚽⚽⚽⚽⚽ 5 goli – Władysław Soporek, Stanisław Baran
 • ⚽⚽⚽⚽ 4 gole – Henryk Szymborski, Jerzy Sadek, Andrzej Milczarski, Daniel Dubicki
 • ⚽⚽⚽ 3 gole – Dariusz Podolski, Tomasz Kłos
 • ⚽⚽ 2 gole – Mieczysław Korzeniowski, Ryszard Robakiewicz, Jacek Ziober, Mirosław Trzeciak
 • 1 gol – W. Jańczyk, Pilarski, Sass, Wieteski, Walczak, Charbicki, Hliwa, Szulc, Kaczmarek, Suski, Studniorz, Grębosz, Drozdowski, Lubański, Grzywacz, Ostalczyk, Galant, Filipiak, Sobol, Nowak, Woziński, Płachta, Klimas, Wenclewski, Kruszankin, Grad, Traczyk, Lenart, Pawlak, Kaczówka, Krysiak, Płuciennik, Wędzyński, Mięciel, Okosun, Danielewicz, Komar, Saganowski, Niżnik, Paszulewicz, Krysiński, Mysona, Madej, Arifović, Kujawa, Adamski, Świątek, Madejski, Szałachowski, Ramirez

Autor: Remek Piotrowski