Aktualności

WPP: Awans po dogrywce. Złoczevia – ŁKS II 0:2

7
20 / 04 / 2023

Fot. Lens Strong

Piłkarze rezerw ŁKS-u w ćwierćfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski pokonali 2:0 po dogrywce Złoczevię Złoczew i już wkrótce zagrają o finał.

Świetna passa rezerw ŁKS-u trwa nie tylko w trzeciej lidze, ale i w Pucharze Polski. W środę łodzianie w grze o awans do półfinału wojewódzkiego etapu tych rozgrywek zmierzyli się na wyjeździe ze Złoczevią Złoczew (obecnie 3. miejsce w tabeli klasy okręgowej, grupa Sieradz) i nie był to dla naszych piłkarzy spacerek o czym świadczy ponad sto dwadzieścia minut twardej rywalizacji, bowiem w regulaminowych dziewięćdziesięciu żaden z zespołów nie przechylił szali zwycięstwa na swoją stronę.

W dogrywce lepsi okazali się ełkaesiacy, którzy zaskoczyli rywala już chwilę po wznowieniu gry. Na gole Aleksandra Ślęzaka i Hugo Isty, miejscowi nie zdołali odpowiedzieć, więc z cennego zwycięstwa cieszył się zespół trenera Marcina Matysiaka, w którym od pierwszej minuty na boisku obok nieco bardziej doświadczonych (i przede wszystkim ogranych już dobrze w trzeciej lidze) zawodników pojawili się m.in. Lamine Coulibaly, Vahe Mnatsakanyan, Antoni Młynarczyk czy Jakub Piotrowski.

Przypomnijmy, że nasi trzecioligowcy w drodze do tej fazy rozgrywek w zeszłym roku w ramach Okręgowego Pucharu Polski wygrali 13:0 z Bzurą Ozorków, 11:1 z Włókniarzem Pabianice, 8:1 z Łódzką Akademią Futbolu i 8:0 z Borutą Zgierz. W półfinale Wojewódzkiego Pucharu Polski łodzianie zmierzą się z Unią Skierniewice (drugą parę stworzą Pelikan Łowicz i Lechia Tomaszów Mazowiecki). Finał zaplanowano na 21 czerwca na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi.


1/4 finału Wojewódzkiego Pucharu Polski / Złoczevia Złoczew – ŁKS II Łódź 0:2 (po dogrywce)

  • Bramki: 0:1 Aleksander Ślęzak (95), 0:2 Hugo Ista (120)
  • Skład ŁKS II: Tomasz Kucharski – Mateusz Bąkowicz, Igor Lambrecht, Aleksander Ślęzak, Lamine Coulibaly, Mikołaj Lipień (58, Jędrzej Zając), Vahe Mnatsakanyan (58, Wiktor Kościuk), Ricardo Goncalves (84, Hugo Ista), Adrian Czypicki (58, Mateusz Marczak), Antoni Młynarczyk, Jakub Piotrowski (90, David Barseguian). Trener: Marcin Matysiak.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny