Klub

Walking Futbol ŁKS drugi w Almelo City Cup

12.06.2023

12.06.2023

Walking Futbol ŁKS drugi w Almelo City Cup

Piłkarze Walking Futbol ŁKS dotarli do finału Almelo City Cup – prestiżowego turnieju rozgrywanego w chodzonej odmianie piłki nożnej.

W siódmej edycji Almelo City Cup wzięło udział blisko 50 drużyn z całej Europy uprawiających chodzoną odmianę piłki nożnej, a wśród nich debiutujący w turnieju Walking Futbol ŁKS, który dotarł aż do finału, po drodze wygrywając aż cztery mecze, trzy inne remisując i przegrywając dopiero w ostatnim spotkaniu z Arminią Bielefeld.

Ełkaesiacy spisali się więc w Holandii na medal (dodajmy, że w kwietniu wygrali swój pierwszy międzypaństwowy mecz), zdobywając w trakcie Almelo City Cup aż 19 goli, w czym bardzo pomógł m.in. Tomasz Cebula. Mistrz Polski z 1998 roku i były reprezentant kraju zdobył w Almelo aż 10 bramek, 4 trafienia zanotował kapitan zespołu Tomasz Wojtczyk, 3 bramki strzelił Piotr Skrzydlewski, a 2 dołożył Paweł Lewandowski (znany kibic ŁKS-u wraz z Jarosławem Paradowskim jest współtwórcą tej drużyny). Dodajmy, że ważnym członkiem naszego zespołu jest Marek Dziuba, wychowanek ŁKS-u, medalista mundialu, przez wielu uznawany za najwybitniejszego piłkarza urodzonego w Łodzi.

Przed naszą drużyną, której gratulujemy znakomitego występu w Holandii, w tym roku jeszcze kilka ciekawych wyzwań – 1 lipca ełkaesiacy wezmą udział w Edeka Cup w Berlinie, a w dniach 29-30 lipca w Summer Walking Football Cup w szwedzkim Malmo. Do tego dochodzą występy w polskich turniejach: Senior Alex Cup (24-25 czerwca w Aleksandrowie Łódzkim) i Senior Tur Cup (2-3 września w Charzykowach).


Walking Futbol ŁKS w Almelo City Cup

  • ŁKS Łódź – Garon Park 1:1
  • ŁKS Łódź – SSV Sung 0:0
  • ŁKS Łódź – Chesterfield 9:0 i 3:1
  • ŁKS Łódź – HAV UK 2:0 i 3:1
  • ŁKS Łódź – Billericay 1:1
  • Finał: ŁKS Łódź – Arminia Bielefeld 0:2

Przypomnijmy kolejny raz, że ŁKS jest pierwszym polskim klubem piłkarskim z drużyną walking futbolu, chodzonej odmianie piłki nożnej, której celem jest aktywizacja osób powyżej 50 roku życia, w tym także mężczyzn i kobiet, z różnych powodów nie mogących uprawiać tradycyjnej piłki nożnej. Warto dodać, że w treningach naszej drużyny może wziąć udział każda osoba powyżej 55. roku życia.