Aktualności

W czwartek sparing z Wisłą Płock

3
21 / 09 / 2022

Piłkarze ŁKS-u sprawdzą formę przedstawiciela PKO BP Ekstraklasy. Mecz sparingowy ełkaesiaków z Wisłą w Płocku rozpocznie się w czwartek o godz. 12.

Ze względu na mecze reprezentacji trwa przerwa w rozgrywkach ligowych, co nie oznacza przerwy w pracy treningowej ełkaesiaków. Jej ważnym elementem będzie jutrzejszy sparing z Wisłą Płock. Dla naszych zawodników, podobnie zresztą jak dla podopiecznych trenera Pavola Stano, to przecież okazja, żeby nie wypaść z rytmu meczowego.

W Płocku zagramy 3×30 minut z czwartą obecnie drużyną PKO BP Ekstraklasy, która okazała się jedną z największych niespodzianek początku sezonu i przez pewien czas prowadziła nawet w tabeli. Zespół z Mazowsza po dziesięciu spotkaniach zgromadził 17 punktów, na co złożyło się pięć zwycięstw, dwa remisy i trzy porażki (bilans bramkowy: 21:12). Co godne podkreślenia, płocczanie jeszcze w tym sezonie nie przegrali na własnym boisku, a Davo z siedmioma golami na koncie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Trener Kazimierz Moskal zabierze do Płocka 25 zawodników. W kadrze na sparing z Wisłą zabraknie Bartosza Szeligi (wrócił do treningów po kontuzji) oraz trzech naszych młodych kadrowiczów, przebywających w tej chwili na zgrupowaniach swoich reprezentacji – Mateusza Kowalczyka, Kelechukwu Ibe-Tortiego i Artemijusa Tutyskinasa.

Michał Zapart (trener bramkarzy ŁKS-u): Do Płocka jedzie cała pierwsza drużyna oraz wybrani zawodnicy z drugiego zespołu, którzy swoją postawą udowodnili, że warto sprawdzić ich w pierwszoligowym zespole. Są już ustalone jedenastki na poszczególne tercje i tak jak w przypadku każdego meczu, pojawią się też pewne założenia, do których będziemy chcieli się potem w analizie odnieść. Poza tym chcemy sprawdzić zawodników, którzy w lidze rozegrali nieco mniej minut.

Mecz sparingowy Wisły z ŁKS-em rozpocznie się na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego w Płocku w czwartek 22 września o godz. 12. Jak informują organizatorzy tego wydarzenia, spotkanie będzie miało charakter otwarty dla publiczności, a kibice będą proszeni o wchodzenie na obiekt przy ul. Sportowej 3 wejściami od strony ulic Kochanowskiego i Mickiewicza (wstęp wolny). Po zakończeniu spotkania na łamach naszej strony pojawi się krótka relacja, w której znajdziecie wynik, składy i ewentualnych strzelców goli.

Przy tej okazji przypominamy, że trwa sprzedaż biletów online na zbliżający się mecz ligowy ełkaesiaków z Zagłębiem Sosnowiec (piątek, 30 września, godz. 18). Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, więc gorąco zachęcamy do zakupu wejściówek.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny