Aktualności

W czwartek sparing z Wisłą Płock

2
21 / 09 / 2022

Piłkarze ŁKS-u sprawdzą formę przedstawiciela PKO BP Ekstraklasy. Mecz sparingowy ełkaesiaków z Wisłą w Płocku rozpocznie się w czwartek o godz. 12.

Ze względu na mecze reprezentacji trwa przerwa w rozgrywkach ligowych, co nie oznacza przerwy w pracy treningowej ełkaesiaków. Jej ważnym elementem będzie jutrzejszy sparing z Wisłą Płock. Dla naszych zawodników, podobnie zresztą jak dla podopiecznych trenera Pavola Stano, to przecież okazja, żeby nie wypaść z rytmu meczowego.

W Płocku zagramy 3×30 minut z czwartą obecnie drużyną PKO BP Ekstraklasy, która okazała się jedną z największych niespodzianek początku sezonu i przez pewien czas prowadziła nawet w tabeli. Zespół z Mazowsza po dziesięciu spotkaniach zgromadził 17 punktów, na co złożyło się pięć zwycięstw, dwa remisy i trzy porażki (bilans bramkowy: 21:12). Co godne podkreślenia, płocczanie jeszcze w tym sezonie nie przegrali na własnym boisku, a Davo z siedmioma golami na koncie prowadzi w klasyfikacji strzelców.

Trener Kazimierz Moskal zabierze do Płocka 25 zawodników. W kadrze na sparing z Wisłą zabraknie Bartosza Szeligi (wrócił do treningów po kontuzji) oraz trzech naszych młodych kadrowiczów, przebywających w tej chwili na zgrupowaniach swoich reprezentacji – Mateusza Kowalczyka, Kelechukwu Ibe-Tortiego i Artemijusa Tutyskinasa.

Michał Zapart (trener bramkarzy ŁKS-u): Do Płocka jedzie cała pierwsza drużyna oraz wybrani zawodnicy z drugiego zespołu, którzy swoją postawą udowodnili, że warto sprawdzić ich w pierwszoligowym zespole. Są już ustalone jedenastki na poszczególne tercje i tak jak w przypadku każdego meczu, pojawią się też pewne założenia, do których będziemy chcieli się potem w analizie odnieść. Poza tym chcemy sprawdzić zawodników, którzy w lidze rozegrali nieco mniej minut.

Mecz sparingowy Wisły z ŁKS-em rozpocznie się na Stadionie Miejskim im. Bernarda Szymańskiego w Płocku w czwartek 22 września o godz. 12. Jak informują organizatorzy tego wydarzenia, spotkanie będzie miało charakter otwarty dla publiczności, a kibice będą proszeni o wchodzenie na obiekt przy ul. Sportowej 3 wejściami od strony ulic Kochanowskiego i Mickiewicza (wstęp wolny). Po zakończeniu spotkania na łamach naszej strony pojawi się krótka relacja, w której znajdziecie wynik, składy i ewentualnych strzelców goli.

Przy tej okazji przypominamy, że trwa sprzedaż biletów online na zbliżający się mecz ligowy ełkaesiaków z Zagłębiem Sosnowiec (piątek, 30 września, godz. 18). Zapowiada się bardzo ciekawe widowisko, więc gorąco zachęcamy do zakupu wejściówek.SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny