Aktualności

W BO głosuj na Galerię pamiątek ŁKS

23
02 / 10 / 2023

Dobiega końca kolejne głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego. W tym roku głosujemy na projekt nr L015, czyli Galerię pamiątek Łódzkiego Klubu Sportowego.

Projekt: „Przeplatanka” Galeria Łódzkiego Klubu Sportowego, zainicjowany przez Koło Seniorów ŁKS-u wraz z Jackiem Bogusiakiem, kustoszem tradycji ŁKS-u, zakłada stworzenie specjalnej, poświęconej historii naszego klubu przestrzeni na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi, gdzie w sposób atrakcyjny i przystępny dla kibiców zostaną wyeksponowane unikalne pamiątki, w tym różne medale i puchary, a także szereg innych ciekawych eksponatów o dużej wartości historycznej.

– Przy ŁKS-ie funkcjonuje Koło Seniorów ŁKS, którego członkowie kultywują tradycję klubu, jak również posiadają w swoich prywatnych zbiorach puchary i medale dokumentujące osiągnięcia zawodników w wielu dyscyplinach. Na dziś to ok. 1000 eksponatów pokazujących osiągnięcia zarówno indywidualne, jak i zespołowe: od początku istnienia klubu, przez osiągnięcia olimpijskie, po medale i puchary mistrzostw Polski. Warto zrobić coś, aby ten dorobek nie przepadł i stanowił inspirację dla kolejnych pokoleń kibiców – mówią twórcy projektu.

Jak możemy w tym pomóc? Oddajmy swój głos w BO na zadanie ponadosiedlowe z kategorii kultura i dziedzictwo, czyli projekt L015: „Przeplatanka” Galeria Łódzkiego Klubu Sportowego. Zgodnie z regulaminem Budżetu Obywatelskiego – głosować mogą wszyscy mieszkańcy Łodzi, posiadający PESEL. Wiek nie ma znaczenia, więc nieletni też mogą oddać głos za zgodą swoich rodziców lub opiekunów prawnych.

Głosowanie tradycyjne, czyli poprzez kartę głosowania, odbędzie się dniach od 2 do 16 października w Biurze Aktywności Miejskiej przy ul. Tuwima 10 w Łodzi. Natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby oddać swój głos przez internet, do czego niezbędne będzie podanie kodu weryfikacyjnego przesłanego bezpłatnie SMS-em na podany przez głosującego numer telefonu.

W XI edycji Łódzkiego Budżetu Obywatelskiego każdy Mieszkaniec Łodzi może oddać maksymalnie pięć głosów na projekty osiedlowe (do wyboru maksymalnie dwa osiedla) oraz maksymalnie pięć głosów na projekty ponadosiedlowe. Głosowanie internetowe – KLIKNIJ W LINK – trwa od 2 października do północy 31 października br. Przed przystąpieniem do głosowania warto zapoznać się z informacją o poszczególnych rodzajach zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego. Dostępna jest również instrukcja – JAK ODDAĆ GŁOS? Nas interesuje najbardziej projekt L015: „Przeplatanka” Galeria Łódzkiego Klubu Sportowego.

Przypominamy też, że zagłosowanie na wspomniany projekt, nie wyklucza oddania głosu również na inny bliski nam projekt, czyli zadanie B182TW: Otwarte warsztaty z piłki nożnej dla mieszkańców Teofilów-Wielkopolska.SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny