Unia Skierniewice kolejnym pucharowym rywalem rezerw ŁKS

Akademia

Unia Skierniewice kolejnym pucharowym rywalem rezerw ŁKS

18.01.2019

18.01.2019

Znamy już pary pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu województwa łódzkiego w sezonie 2018/2019. W wyniku losowania, które przeprowadził Wydział Gier i Ewidencji Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, okazało się, że o awans do najlepszej czwórki tych rozgrywek ŁKS II Łódź zagra z Unią Skierniewice.

Przypomnijmy, ŁKS II po rundzie jesiennej jest liderem łódzkiej klasy okręgowej, a Unia Skierniewice to piąty zespół grupy I trzeciej ligi. W przypadku wygranej podopieczni trenera Marcina Pogorzały w drugiej rundzie zmierzą się ze zwycięzcą pary Warta Sieradz – Pelikan Łowicz.

Drugą parę półfinałową utworzą zwycięzcy meczów: Sokół Aleksandrów Łódzki – Lechia Tomaszów Mazowiecki oraz RKS Radomsko – Warta Działoszyn. Spotkania ćwierćfinałowe (pierwszej rundy) zaplanowano na 17 kwietnia, natomiast półfinały – na 29 maja. Gospodarzem zawodów jest każdorazowo zespół z niższej ligi rozgrywkowej.

Trzymamy kciuki za kolejne dobre pucharowe występy młodych ełkaesiaków i mamy nadzieję, że w przyszłym sezonie na szczeblu ogólnopolskim zagrają dwie drużyny Łódzkiego Klubu Sportowego!