Drużyna

Artemijus Tutyskinas powołany na Puchar Bałtycki

07.11.2022

07.11.2022

Artemijus Tutyskinas powołany na Puchar Bałtycki

fot. Łukasz Skwiot / Cyfrasport

Obrońca ŁKS-u Artemijus Tutyskinas otrzymał powołanie do reprezentacji Litwy na turniej towarzyski o Puchar Bałtycki.

To nie pierwsze takie wyróżnienie dla młodego defensora, bo przypomnijmy, że wypożyczony do ŁKS-u z włoskiego FC Crotone z opcją wykupu Artemijus Tutyskinas w przeszłości występował w młodzieżowych reprezentacjach Litwy, zaliczył trzy mecze w pierwszej reprezentacji swojego kraju (w 2021 roku zagrał w spotkaniach z Włochami, Kuwejtem i Turcją), a we wrześniu br. został powołany na mecze Ligi Narodów UEFA z Wyspami Owczymi i Luksemburgiem.

Tym razem selekcjoner reprezentacji Litwy powołał Artemijusa Tutyskinasa na turniej towarzyski o Puchar Bałtycki. 16 listopada Litwini zmierzą się w półfinale z Islandią, a 19 listopada zagrają z Łotwą lub Estonią (albo w finale, albo w meczu o trzecie miejsce).

W bieżącym sezonie Artemijus Tutyskinas rozegrał siedem spotkań w Fortuna 1 Lidze (w tym pięć w wyjściowym składzie) oraz jeden mecz w trzecioligowych rezerwach ŁKS-u.