Aktualności

Tomasz Salski wyróżniony medalem na 600-lecie Łodzi

4
06 / 11 / 2023

W poniedziałek w Muzeum Miasta Łodzi kolejna grupa zasłużonych dla miasta osób odebrała medale na 600-lecie Łodzi. W gronie wyróżnionych znalazła się silna reprezentacja Łódzkiego Klubu Sportowego, a wśród niej właściciel piłkarskiego ŁKS-u Tomasz Salski.

Medale na 600-lecie Łodzi przyznaje specjalna kapituła pod honorowym kierownictwem Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej. W ten symboliczny sposób miasto dziękuję osobom, które swoją postawą, zaangażowaniem i codzienna pracą przyczyniają się do rozwoju i promocji miasta.

Z tym większą radością informujemy, że w poniedziałek w Muzeum Miasta Łodzi prestiżowe wyróżnienie trafiło do ełkaesiaków – właściciela ŁKS-u Tomasza Salskiego, a także medalisty olimpijskiego Artura Partyki, bohatera z Wembley Mirosława Bulzackiego, mistrza Polski z 1998 roku Tomasza Wieszczyckiego oraz Agnieszki Jaroszewicz, w przeszłości doskonałej koszykarki ŁKS-u (też złotej medalistki mistrzostw Polski, do tego mistrzyni Europy). Cieszymy się, bo to kolejny dowód tego, że ŁKS jest nie tylko jednym z najważniejszych symboli miasta włókniarzy, ale odgrywa już od 115 lat ogromną rolę w życiu społecznym Łodzi, więc jego znaczenie wykracza daleko poza sferę sportowej rywalizacji.

– Każde takie wyróżnienie traktuję przede wszystkim jako wyróżnienie dla ŁKS-u, dlatego bardzo dziękuję Pani Prezydent i kapitule. Odebrałem ten medal w imieniu wszystkich osób, które w trakcie dziesięciu ostatnich lat przyczyniły się do odbudowy piłkarskiego ŁKS-u. Przecież jeszcze niedawno pierwsza drużyna ŁKS-u rywalizowała z zespołami z naszego regionu, które dziś rywalizują z naszymi wychowankami z drugiej drużyny rezerw, co pokazuje drogę, którą razem przeszliśmy w tym czasie – powiedział Tomasz Salski chwilę po otrzymaniu medalu na 600-lecie Łodzi.SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny