Sparingi za nami. Liga przed nami

25 / 07 / 2021

Piłkarze ŁKS-u rozegrali w przerwie letniej pięć meczów sparingowych, z czego trzy wygrali, jeden zremisowali i jeden też przegrali. Inauguracja sezonu już w przyszły piątek.

W trakcie przygotowań do nowego sezonu ełkaesiacy rozegrali pięć sparingów, w tym jeden mecz z przedstawicielem ekstraklasy (Stal Mielec), jeden z zespołem z jej zaplecza (Korona Kielce) oraz trzy z drugoligowcami (Stal Rzeszów, KKS Kalisz i Znicz Pruszków).

Ełkaesiacy wygrali trzy spotkania, jeden zremisowali i jeden też przegrali. Zdobyli 11 goli i stracili 7. Trener Kibu Vicuña w przedsezonowych grach kontrolnych skorzystał z usług w sumie 25 zawodników, w tym z dwóch bramkarzy, dziewięciu obrońców, jedenastu nominalnych pomocników i trzech napastników.

Mecze kontrolne piłkarzy ŁKS-u

• 3 lipca  (Wola Chorzelowska): ŁKS – Stal Mielec 2:0 (1:0)
  • 7 lipca (Wola Chorzelowska): ŁKS – Stal Rzeszów 1:4 (0:2)
  • 14 lipca (Łódź): ŁKS – KKS Kalisz 3:1 (2:0)
  • 17 lipca (Łódź): ŁKS – Korona Kielce 2:2 (1:2)
  • 23 lipca (Łódź): ŁKS – Znicz Pruszków 3:0 (0:0)

Strzelcy goli dla ŁKS-u w sparingach

• ⚽⚽ – Piotr Janczukowicz, Stipe Jurić
  • ⚽ – Javi Moreno, Pirulo, Michał Trąbka, Antonio Dominguez, Maciej Wolski, Adrian Klimczak, Ricardo Guima

Lista zawodników, którzy wystąpili w sparingach (25)

• Bramkarze: Marek Kozioł, Dawid Arndt
  • Obrońcy: Mateusz Bąkowicz, Maciej Dąbrowski, Adrian Klimczak, Oskar Koprowski, Adam Marciniak, Nacho Monsalve, Jan Sobociński, Bartosz Szeliga, Maciej Wolski
  • Pomocnicy: Maksymilian Rozwandowicz, Jakub Tosik, Antonio Dominguez, Piotr Gryszkiewicz, Ricardo Guima, Kelechukwu Ibe-Torti, Mikkel Rygaard, Jan Kuźma, Javi Moreno, Pirulo, Michał Trąbka
  • Napastnicy: Stipe Jurić, Ricardinho, Piotr Janczukowicz

W piątek 30 lipca w ramach 1. kolejki Fortuna 1 Ligi ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe z GKS-em Tychy. Pierwszy domowy pojedynek w lidze łodzianie rozegrają w 2. kolejce, kiedy na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla powalczą o punkty ze Skrą Częstochowa, czyli beniaminkiem zaplecza ekstraklasy.

Skróty spotkań: