Remisu nie będzie. Historia meczów z Koroną Kielce w pigułce

16 / 07 / 2020

fot. Artur Kraszewski

W sobotę piłkarze ŁKS-u zmierzą się z Koroną Kielce po raz jedenasty w lidze. Warto zauważyć, że żaden z meczów rozegranych pomiędzy tymi zespołami w piłkarskiej elicie nie zakończył się podziałem punktów.

Od 2:4 do 4:4

Historia ligowych pojedynków ŁKS-u z Koroną Kielce nie jest długa, co nie oznacza, że w trakcie starć tych zespołów kibice narzekali na nudę. Wprost przeciwnie! Już pierwsza rywalizacja łodzian ze „złocisto-krwistymi” należała do niezwykle emocjonujących, a to za sprawą dramatycznej i obfitującej w gole końcówki.

W tamtym rozegranym 25 września 2004 roku w Łodzi na zapleczu ekstraklasy meczu, w 86. minucie Rafał Wójcik zdobył gola dla Korony na 4:2 i gdy wydawało się, że nic już nie uratuje gospodarzy najpierw Marcin Wachowicz, a następnie Ireneusz Gortowski doprowadzili do wyrównania. Spotkanie zakończyło się remisem 4:4. Wcześniej dla kielczan bramki zdobyli: dwukrotnie Grzegorz Piechna i wspomniany Rafał Wójcik; dla ŁKS-u – Rafał Niżnik i Marcin Wachowicz.

Starcie numer 11

W dziesięciu dotąd rozegranych z Koroną meczach ŁKS wygrał trzy spotkania. W 2007 roku ełkaesiacy pokonali kielczan 2:1 (gole Mariusa Kižysa i Łukasza Madeja), w 2011 roku w Kielcach pod wodzą kończącego wówczas przygodę z ŁKS-em trenera Michała Probierza wygrali 2:0 (gole Marka Saganowskiego i Dariusza Kłusa), z kolei w październiku ubiegłego roku łodzianie zwyciężyli aż 4:1, a zwycięstwo podopiecznym wówczas jeszcze trenera Kazimierza Moskala zapewniły trafienie Jana Grzesika oraz hat-trick Rafała Kujawy.

Korona wygrała z ŁKS-em w lidze pięć spotkań, a dwa mecze na zapleczu elity zakończyły się podziałem punktów. W żadnym ze spotkań rozegranych pomiędzy tymi zespołami w ekstraklasie nie padł remis. W bramkach: 15-14 dla Korony.

Poprzednie starcie w Kielcach miło wspominają gospodarze najbliższego spotkania. Dziewiątego marca Korona wygrała 1:0, a jedynego gola dla miejscowych zdobył po strzale z rzutu karnego Adnan Kovacević.

Grali w ŁKS, grali w Koronie

W swoim piłkarskim CV występy zarówno w ŁKS-ie, jak i w Koronie Kielce mają m.in. Grzegorz Bonin, Swetosław Byrkaniczkow, Adam Czerkas, Paweł Golański, Adam Grad, Marcin Kaczmarek, Robert Kolendowicz, Tomasz Nowak, Aleksandar Radunović, Paweł Sasin, Jarosław Soszyński, Mateusz Stąporski, Piotr Świerczewski i Cezary Wilk. Byłym piłkarzem Korony jest też Łukasz Sekulski, który w barwach „złocisto-krwistych” zdobył w lidze pięć goli.

Wszystkie gole dla ŁKS-u w meczach z Koroną

Na listę strzelców w ligowych meczach z Koroną wpisało się dziewięciu piłkarzy ŁKS-u. Najskuteczniejsi są Rafałowie Niżnik i Kujawa, którzy w starciach z kielczanami zdobyli po trzy gole.

• ⚽ ⚽ ⚽  – Rafał Niżnik, Rafał Kujawa
  • ⚽ ⚽  – Marcin Wachowicz
  • ⚽  – Ireneusz Gortowski, Marius Kižys, Łukasz Madej, Marek Saganowski, Dariusz Kłus, Jan Grzesik

Autor: Remek Piotrowski