Aktualności

Zabrakło niewiele. ŁKS II – GKS Wikielec 2:2

3
09 / 10 / 2021

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W meczu 12. kolejki trzeciej ligi piłkarze rezerw ŁKS-u zremisowali 2:2 z GKS-em Wikielec. Goście uratowali punkt w ostatniej akcji spotkania. Bramki dla ełkaesiaków zdobyli w sobotę Łukasz Dynel i Jowin Radziński.

Pierwsza połowa sobotniego pojedynku drużyny trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka z sąsiadem w tabeli trzeciej ligi (zespół z Warmii i Mazur zajmował przed tą serią spotkań jedenaste miejsce, a więc pozycję wyżej od ełkaesiaków) upłynęła pod znakiem wyrównanej gry.

Gra toczyła się przede wszystkim od pola karnego do pola karnego, lecz na przerwę w znacznie lepszych humorach schodzili nasi piłkarze. Co prawda po kąśliwym uderzeniu Mikołaja Lipienia musieliśmy obejść się smakiem, ale w 37. minucie w polu karnym gości doszło do zamieszania, w trakcie którego piłka odbiła się od kilku zawodników, aż w końcu uderzona przez Łukasza Dynela znalazła drogę do bramki przyjezdnych.

Goście nie zamierzali wracać do domu z pustymi rękami i dopięli swego po przerwie. W 61. minucie Szymon Masiak wykorzystał dośrodkowanie i precyzyjnym strzałem pokonał strzegącego dziś bramki łodzian Michała Kota. Szczęście w nieszczęściu ełkaesiacy zdołali rywalowi odpowiedzieć już chwilę po stracie gola. Wprowadzony na boisko w drugiej połowie Jowin Radziński popisał się uderzeniem z dystansu – rezerwy ŁKS-u znów objęły prowadzenie.

Piłkarze GKS-u stworzyli po tym dwie świetne okazje do wyrównania, ale na wysokości zadania stanął Michał Kot, doskonale spisując się między słupkami bramki beniaminka trzeciej ligi. Niestety, w szóstej minucie doliczonego czasu gry, a więc w ostatniej akcji meczu, Hubert Otręba zapewnił drużynie z Wikielec remis i jeden punkt.

Piłkarze rezerw ŁKS-u po 12. kolejkach rozgrywek trzeciej ligi mają na koncie 14 punktów. Podopieczni trenerów Marcina Matysiaka i Radosława Pęciaka w następnej serii spotkań zmierzą się na wyjeździe z Legionovią.


12. kolejka III ligi / ŁKS II Łódź – GKS Wikielec 2:2 (1:0)

  • Bramki: 1:0 Łukasz Dynel (37), 1:1 Szymon Masiak (61), 2:1 Jowin Radziński (64), 2:2 Hubert Otręba (90+6)
  • Sędziował: Maciej Habuda (Wrocław)

Składy:

ŁKS II: Michał Kot – Marcel Wszołek, Igor Lambrecht, Artur Sójka, Michał Karlikowski, Dariusz Gmosiński (53, Jowin Radziński), Mikołaj Lipień (75, Tomasz Górecki), Damian Nowacki, Mateusz Jastrzembski (46, Adrian Czypicki), Jakub Romanowicz (53, Jędrzej Zając), Łukasz Dynel (85, Bartosz Bargiel). Trenerzy: Marcin Matysiak i Radosław Pęciak.

GKS Wikielec (wyjściowa „11”): Marcin Wieczerzak – Szymon Masiak, Hubert Otręba, Paweł Grzybowski, Mateusz Jajkowski, Łukasz Święty, Kacper Żarejko, Patryk Rosoliński, Mateusz Jońca, Michał Jankowski, Sergio Alejandro Carbajal Tonini. Trener: Łukasz Suchocki.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny