Jeszcze nie urlop. Przed nami sparing

Drużyna

Jeszcze nie urlop. Przed nami sparing

14.11.2022

14.11.2022

Lider Fortuna 1 Ligi zakończył piłkarską jesień z przytupem, ale piłkarze urlop rozpoczną dopiero za dwa tygodnie. W planie, poza zajęciami treningowymi, mamy również jeden mecz sparingowy.

Wróciliśmy z Katowic w doskonałych humorach. ŁKS zakończył ligowe zmagania w spektakularnym stylu (5:1 z GKS-em), w dodatku powiększył przewagę nad strefą barażową, a także nad wiceliderem. – Dzisiaj przed treningiem podziękowałem piłkarzom za to, że tak podeszli do tej rundy. Atmosfera robi wynik i wynik robi atmosferę – powiedział trener Kazimierz Moskal przed dzisiejszym treningiem.

Przed fajrantem jest jednak trochę pracy i dlatego w trakcie najbliższych dwóch tygodni ełkaesiacy będą trenować na własnych obiektach, a na zakończenie rozegrają jeszcze mecz sparingowy z Polonią w Piotrkowie Trybunalskim (spotkanie rozpocznie się w sobotę 26 listopada o godz. 11).

Dzień później zawodnicy udadzą się na urlop, który potrwa do wtorku 3 stycznia (pierwsze dwa tygodnie piłkarze będą odpoczywać, z kolei na dwa ostatnie tygodnie urlopu otrzymają rozpiskę od trenerów). O dokładnym planie przygotowań pierwszej drużyny do rundy wiosennej, w tym także o meczach sparingowych, które rozegramy w trakcie zimowej pauzy w rozgrywkach, poinformujemy już niebawem.

Kazimierz Moskal (trener ŁKS-u): Przed nami zajęcia, których celem będzie podtrzymanie dyspozycji. Trudno dawać dwa miesiące wolnego, bo to byłaby przesada. Na pewno nie będziemy robić nic z taktyki, więc nieobecność zawodników powołanych do reprezentacji nie będzie dla nas żadnym problemem.

Nasi piłkarze nie będą cały czas trenować w komplecie, bo trzech z nich otrzymało powołania do reprezentacji narodowych. Wychowanek ŁKS-u i przy okazji uczeń Szkoły Marcina Gortata bramkarz Aleksander Bobek wraz z reprezentacją do lat 19 zmierzy się na Malcie z Niemcami (23 listopada w Gozo), Portugalią (26 listopada w Ta’ Qali) i Maltą (29 listopada w Ta’ Qali).

Artemijus Tutyskinas wraz z pierwszą reprezentacją Litwy zagra o Puchar Bałtycki (16 listopada Litwini zmierzą się w półfinale z Islandią, a 19 listopada zagrają z Łotwą lub Estonią), z kolei Kelechukwu Ibe-Torti otrzymał powołanie na zgrupowanie kadry U-21 i mecz z Rumunią w ramach Elite League (spotkanie rozpocznie się 21 listopada o godz. 20 w Arad).

Przy okazji przypominamy, że trwa już sprzedaż karnetów na rundę wiosenną, w trakcie której czeka nas osiem emocjonujących spotkań, w tym m.in. szlagier z Wisłą Kraków. Kibice, którzy posiadają karnety na rundę jesienną, mogą zakupić stałą wejściówkę na wiosnę online (bilety.lkslodz.pl) a w poniedziałek i wtorek (14 i 15 listopada) także w kasach przy al. Unii 2 (czynne w godz. 15-19; płatność tylko gotówką). W środę rusza otwarta sprzedaż.