Aktualności

Przed meczem z Puszczą uczcimy pamięć Adama Musiała i Andrzeja Gowarzewskiego

4
21 / 11 / 2020

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Tuż przed rozpoczęciem niedzielnego spotkania ŁKS-u z Puszczą Niepołomice uczcimy minutą ciszy pamięć dwóch wybitnych postaci polskiej piłki, które odeszły od nas w ostatnich dniach.

Adam Musiał to legenda krakowskiej Wisły oraz były gracz Arki Gdynia. Z „Białą Gwiazdą” w 1978 roku zdobył mistrzostwo Polski. Cztery lata wcześniej wraz ze słynną drużyną Kazimierza Górskiego rozsławił polski futbol na mundialu w RFN, gdzie reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce. W biało-czerwonych barwach rozegrał 34 mecze. Wybitny obrońca, który na boisku nie bał się nikogo i który wielokrotnie rywalizował na murawie z ełkaesiakami, po zakończeniu kariery piłkarskiej pracował jako szkoleniowiec. Adam Musiał zmarł 18 listopada.

Andrzej Gowarzewski nie rozegrał na ligowych boiskach choćby jednego spotkania, ale i tak zasłużył się dla polskiego futbolu bardziej niż niejeden ligowiec. Znakomity dziennikarz, wybitny historyk oraz kronikarz futbolu jest autorem legendarnej Encyklopedii Fuji i niezliczonej liczby znakomitych książek poświęconych dziejom polskiej i światowej piłki nożnej. Zdaniem wielu znał tajemnice każdego piłkarza i nawet tych czasach wyprzedzał internet. Wśród wielu książek wydanych przez założone przez niego wydawnictwo GiA jest również ta, która ukazała się w 2008 roku z okazji setnej rocznicy powstania Łódzkiego Klubu Sportowego. Andrzej Gowarzewski zmarł 16 listopada.

Przed rozpoczęciem niedzielnego meczu z Puszczą Niepołomice pamięć tych dwóch wybitnych postaci polskiego futbolu uczcimy minutą ciszy. Łódzki Klub Sportowy składa kondolencje rodzinom i wszystkim bliskim zmarłych.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]