Klub

Proces akredytacyjny na mecz z Górnikiem Zabrze ponownie przez Accredito

19.06.2020

19.06.2020

Proces akredytacyjny na mecz z Górnikiem Zabrze ponownie przez Accredito

fot. Artur Kraszewski

Rozpoczął się już proces akredytacyjny na spotkanie ŁKS-u z Górnikiem Zabrze, które zostanie rozegrane 23 czerwca w ramach 32. kolejki PKO Ekstraklasy.

W przeciwieństwie do poprzednich dwóch domowych meczów, tym razem w celu uzyskania jednorazowej akredytacji na najbliższe spotkanie (z Górnikiem Zabrze) prosimy przedstawicieli mediów o wypełnienie wniosku w systemie Accredito, czyli tam, gdzie przed pandemią koronawirusa (wnioski wysłane poza systemem nie będą przyjmowane).

Wnioski o akredytacje przyjmowane będą od piątku 19 czerwca. Złożenie wniosku o akredytację nie jest równoznaczne z jej przyznaniem. Przypominamy, że miejsca dla dziennikarzy i fotoreporterów znajdować się będą w sektorze A1.


Regulamin

Aby usprawnić proces akredytacyjny i pracę mediów na meczach ŁKS-u, w nawiązaniu do zmian w Regulaminie Rozgrywek Piłkarskich o Mistrzostwo Ekstraklasy w sezonie 2019/2020 w zakresie organizacji spotkań ligowych podczas epidemii COVID – 19, powtarzamy najważniejsze informacje z tym związane.

  • Wszystkie dotychczas wystawione akredytacje stałe na ten sezon tracą ważność.
  • Działając w zgodzie z wytycznymi Ekstraklasy S.A. od najbliższej kolejki będzie uruchamiany osobny proces akredytacyjny na każdy mecz domowy Łódzkiego Klubu Sportowego. Wszystkie osoby pragnące wziąć udział w tym wydarzeniu proszone są o przesłanie nowego wniosku jednorazowego, lecz tym razem przez system Accredito.
  • Na każde spotkanie PKO Ekstraklasy będzie mogło wejść do 25 osób akredytowanych jako PRASA, do 2 jako RADIO oraz maksymalnie do 15 przedstawicieli FOTO.
  • Jedna redakcja może uzyskać tylko po jednej akredytacji danego typu – FOTO, PRASA, RADIO.
  • Prosimy pamiętać, że złożenie wniosku akredytacyjnego nie jest równoznaczne z przyznaniem akredytacji jednorazowej. O przyznaniu takowej decyduje Biuro Prasowe ŁKS Łódź.
  • W przypadku nowych wytycznych od Ekstraklasy S.A. Biuro Prasowe ŁKS Łódź rozważy zwiększenie ilości akredytowanych osób na wydarzenie.
  • Na podstawie aktualnych wytycznych została przygotowana nowa mapa stadionu – wraz z informacją na temat stref, które będą obowiązywać na obiekcie przy al. Unii 2. Zostanie ona przedstawiona w osobnym komunikacie, wraz ze startem procesu akredytacyjnego.
  • Wszystkie osoby pracujące na stadionie zobowiązane są do stosowania się do przyjętych zasad bezpieczeństwa, poruszania się w wyznaczonych strefach i stosowania się do zaleceń pracowników Klubu. Należy też pamiętać o obowiązku zasłaniania ust i nosa do momentu opuszczenia obiektu.
  • Wnioskując o przyznanie akredytacji prosimy o dokładne rozważenie, czy obecność na danym spotkaniu jest niezbędna.

Wszystkie powyższe zapisy wynikają z troski o zdrowie i bezpieczeństwo uczestników ligowych zmagań – na czele z zawodnikami, przedstawicielami sztabów poszczególnych drużyn, pozostałymi pracownikami klubów i ekipy telewizyjnej oraz kibicami, którzy pojawią się na meczu z Górnikiem Zabrze. Podobne zasady obowiązują do odwołania we wszystkich zespołach PKO BP Ekstraklasy. Prosimy o wyrozumiałość w związku z zaistniałą sytuacją.

Mamy nadzieję, że wspomniane działania przyczynią się do tego, abyśmy jak najszybciej mogli znów w komplecie emocjonować się ponownie rozgrywkami ligowymi w naszym kraju.