Poznaliśmy rywala ŁKS w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

Drużyna

Poznaliśmy rywala ŁKS w 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski

08.12.2020

08.12.2020

Piłkarze Łódzkiego Klubu Sportowego w trzeciej rundzie Fortuna Pucharu Polski zmierzą się z Legią Warszawa. Spotkanie odbędzie się w pierwszej połowie lutego 2021 roku w Łodzi.

We wtorek o godz. 14 w siedzibie Polskiego Związku Piłki Nożnej rozpoczęło się losowanie 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Wśród szesnastu drużyn, które dotarły do tego etapu rozgrywek znalazło się dziesięciu przedstawicieli PKO Ekstraklasy, pięć zespołów Fortuna 1 Ligi (w tym ŁKS) oraz jeden drugoligowiec.

Piłkarzy ŁKS-u los skojarzył z Legią Warszawa, która w tym sezonie w dwunastu rozegranych spotkaniach zdobyła 26 punktów i prowadzi w tabeli PKO Ekstraklasy. Spotkanie łodzian z mistrzem Polski odbędzie się w pierwszej połowie lutego 2021 roku w Łodzi. Dokładny termin oraz godzinę rozpoczęcia meczu poznamy w przyszłym roku.

To będzie już czwarte spotkanie łodzian z ekipą ze stolicy w 1/8 finału Pucharu Polski. Ełkaesiacy jeszcze na tym etapie rozgrywek nie pokonali Legii, co więcej czekają na pierwszego gola.

 • 1965/66: ŁKS Łódź – Legia Warszawa 0:2 (Brychczy, Żmijewski)
 • 1988/89: Legia Warszawa – ŁKS Łódź 3:0 (Terlecki, Kubicki, Pisz)
 • 2007/08: Legia Warszawa – ŁKS Łódź 1:0 (Wawrzyniak)

Przypomnijmy, że podopieczni trenera Wojciecha Stawowego w drodze do 1/8 finału wyeliminowali ekstraklasowy Śląsk Wrocław (2:2, kr. 4:1) oraz trzecioligową Unię Janikowo (2:0) i w sumie już po raz trzydziesty dziewiąty dotarli do 1/8 finału Pucharu Polski.

Po raz ostatni „Rycerze Wiosny” przebrnęli przez 1/8 finału i tym samym awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski 19 lat temu. Piłkarze ŁKS-u triumfowali w tych rozgrywkach tylko raz w 1957 roku.


Wszystkie pary 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski:

 • ŁKS Łódź – Legia Warszawa
 • Pogoń Szczecin – Piast Gliwice
 • Raków Częstochowa (w Bełchatowie) – Górnik Zabrze
 • Chojniczanka Chojnice – Zagłębie Lubin
 • Puszcza Niepołomice – Lechia Gdańsk
 • Arka Gdynia – Górnik Łęczna
 • Warta Poznań – Cracovia
 • Radomiak Radom – Lech Poznań