Aktualności

Porażka w Rzeszowie. Stal – ŁKS 1:0

0
14 / 08 / 2022

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W 6. kolejce Fortuna 1 Ligi piłkarze ŁKS-u przegrali na wyjeździe ze Stalą Rzeszów 0:1. 

ŁKS i Stal dostarczają w tym sezonie ciekawych widowisk i nie inaczej było zwłaszcza w pierwszej połowie niedzielnych zawodów. Nieco lepiej rozpoczęli mecz łodzianie, dzięki czemu pod bramką beniaminka gorąco zrobiło się już w 5. minucie, gdy naciskany przez Piotra Janczukowicza golkiper Stali złapał piłkę po podaniu swojego obrońcy. Sędzia podyktował rzut wolny pośredni dziesięć metrów od bramki, Michał Trąbka i Pirulo mieli niezły pomysł na rozegranie tego stałego fragmentu gry, lecz strzał Hiszpana ofiarną interwencją zablokował Krystian Wrona.

W 11. minucie bliska objęcia prowadzenia była dwukrotnie Stal. Najpierw pozostawiony bez dostatecznej opieki Łukasz Góra huknął z bliskiej odległości nad poprzeczką, następnie Dawid Arndt obronił kąśliwe uderzenie Patryka Małeckiego z ostrego kąta. Wcześniej więcej z gry mieli łodzianie. Od tego momentu inicjatywę przejęli podopieczni trenera Daniela Myśliwca.

Przez dłuższy moment z niepokojem przyglądaliśmy się atakom sunącym w kierunku naszej bramki, gdzie gospodarze zapędzali się coraz częściej, nie dochodząc jeszcze do czystych sytuacji strzeleckich, ale sprawiając naszym piłkarzom sporo kłopotów. ŁKS odgryzł się w 24. minucie. Szybki kontratak łodzian zakończyło podanie Mateusza Kowalczyka na środek szesnastki, gdzie Przemysława Pęksę próbował zaskoczyć uderzeniem z pierwszej piłki Michał Trąbka.

Piłka nie wpadła do bramki ani w tym przypadku, ani chwilę później, gdy po kolejnej szybkiej akcji zainicjowanej przez długie podanie Piotra Janczukowicza do Pirulo i krótki drybling tego ostatniego, niecelnie nad poprzeczką kropnął z dystansu Mateusz Kowalczyk. Znalazła się natomiast w naszej bramce, lecz tutaj skończyło się tylko na naszym strachu, bo Dawid Olejarka w momencie strzału znajdował się na pozycji spalonej.

W końcówce pierwszej połowy Stal znów podkręciła tempo i rozpoczęło się oblężenie bramki ŁKS-u. Miejscowi egzekwowali serię rzutów rożnych, znakomicie interweniował dwukrotnie Dawid Arndt (na uwagę zasługuje zwłaszcza odbicie zmierzającej pod poprzeczkę piłki po strzale Dawida Olejarki), raz uratowała nas poprzeczka, a raz brak precyzji rywala, gdy z lewej strona szesnastki uderzał Andreja Prokić.

Stal nie udokumentowała swojej przewagi golem przed przerwą, niestety udało się to jej chwilę po wznowieniu gry. W 47. minucie łodzianie zgubili piłkę w środku pola, Patryk Małecki uruchomił Adreje Prokicia, ten zagrał wzdłuż linii końcowej, a Bartosz Szeliga interweniował tak niefortunnie, że skierował futbolówkę do własnej bramki.

Trener Kazimierz Moskal zdecydował się po tym na dwie zmiany, na boisku pojawili się Dawid Kort oraz Kelechukwu Ibe-Torti i właśnie ten ostatni  najpierw wypracował Pirulo dobrą okazję do zdobycia wyrównującej bramki (strzał Hiszpana obronił bramkarz), następnie sam był bliski szczęścia, lecz piłka po jego soczystym uderzeniu z kilkunastu metrów trafiła w poprzeczkę i w końcu stanął nawet „oko w oko” z golkiperem Stali, ale i tym razem zabrakło mu precyzji.

Goście przesunęli ciężar gry bliżej pola karnego Stali, która od tego momentu skupiła się na zabezpieczeniu dostępu do własnej bramki i trzeba przyznać, że robiła to bardzo dobrze. Dopiero w 80. minucie, znów po akcji Kelechukwu i jego prostopadłym podaniu, golkiperowi rzeszowian zagroził inny rezerwowy Nelson Balongo, jednak napastnik trafił futbolówką wprost w bramkarza. Beniaminek utrzymał jednobramkowe prowadzenie do ostatniego gwizdka.

W następny piątek na stadionie Króla przy okazji szlagieru z Ruchem Chorzów będziemy świętować 114. rocznicą powstania naszego klubu, więc tego dnia nie może Was zabraknąć w al. Unii 2. Wcześniej, bo już w środę, zapraszamy na starcie o Ligę Mistrzów, czyli mecz Dynamo Kijów – Benfika Lizbona.


6. kolejka Fortuna 1 Ligi / Stal Rzeszów –  ŁKS Łódź 1:0 (0:0)

  • Bramka: 1:0 Bartosz Szeliga (47 – sam.)
  • Żółte kartki: Kłos, Poczobut, Małecki, Sadłocha (Stal), Kowalczyk, Nacho (ŁKS)
  • Sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Składy:

  • ŁKS: Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Bartosz Szeliga, Jan Kuźma (66, Vladyslav Okhronchuk), Mateusz Kowalczyk (55, Kelechukwu Ibe-Torti), Michał Trąbka (82, Javi Moreno), Pirulo, Bartosz Biel (55, Dawid Kort), Piotr Janczukowicz (65, Nelson Balongo). Trener: Kazimierz Moskal.
  • Stal: Przemysław Pęksa – Dominik Marczuk, Krystian Wrona, Łukasz Góra, Piotr Głowacki, Bartłomiej Poczobut, Dawid Olejarka (82, Kacper Sadłocha), Bartosz Wolski, Wiktor Kłos (73, Damian Michalik), Patryk Małecki, Andreja Prokić (73, Kacper Piątek). Trener: Daniel Myśliwiec.


SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny