Aktualności

Pojedynek na papierze: Dariusz Marzec vs. ŁKS

5
13 / 04 / 2021

fot. Mateusz Słodkowski / Cyfrasport

Szkoleniowiec najbliższego przeciwnika łodzian w przeszłości często rywalizował z ełkaesiakami na ligowych boiskach. W piątek znów spróbuje przechytrzyć ŁKS, lecz tym razem w roli trenera Arki Gdynia.

Wychowanek krakowskiej Bronowianki występował w Wiśle (w jej barwach rozegrał prawie 200 meczów i zdobył 33 gole), a także GKS-ie Katowice (ze śląską drużyną sięgnął po krajowy puchar),  Hutniku Kraków, Górniku Zabrze, Stomilu Olsztyn, GKS-ie Bełchatów, a także kilku greckich i fińskich klubach.

Były reprezentant Polski juniorów oraz kadry olimpijskiej pierwsze dwa pojedynki z ŁKS-em stoczył w sezonie 1989/1990 w barwach „Białej Gwiazdy” (zwycięstwo 3:2 i remis 0:0), co ważne zaś w pierwszym z wymienionych meczów zdobył zwycięską bramkę, więc dwa trafienia Jacka Ziobera dla ełkaesiaków zdały się tamtego dnia na niewiele.

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Dariusz Marzec przynosił szczęście wiślakom, bo z nim w składzie krakowianie nie przegrali z ŁKS-em także trzech kolejnych spotkań, a kiedy wiosną 1992 roku zabrakło go w składzie „Białej Gwiazdy”, ełkaesiacy wygrali z Wisłą 1:0.

W sezonie 1992/1993, kiedy „Rycerze Wiosny” walczyli o mistrzostwo Polski, doświadczony pomocnik znów dał łodzianom we znaki, bo chociaż w Krakowie lepszy o trzy gole był ŁKS, to w rewanżu padł remis 1:1, a tego jedynego gola dla krakowian zdobył właśnie obecny opiekun Arki Gdynia. Pomocnik zagrał też z ŁKS-em w wieńczącym sezon 1993/1994 przegranym przez Wisłą 1:2 meczu w Krakowie, który zapewnił ełkaesiakom grę w europejskich pucharach. Dariusz Marzec nie przegrał ponadto łódzką drużyną w 1995 (1:1 w barwach GKS-u Katowice) i dwukrotnie w 1996 roku (znów w składzie zwycięskiej Wisły, która najpierw wygrała 1:0 w Pucharze Polski, a potem 3:2 w lidze).

W sumie Dariusz Marzec rozegrał z ŁKS-em dziesięć ligowych spotkań, zdobył dwa gole, jego drużyny wygrały trzy mecze, zremisowały pięć spotkań, a ełkaesiacy tylko dwukrotnie zgarnęli komplet punktów. W roli trenera Dariusz Marzec nie rywalizował jeszcze ani z Łódzkim Klubem Sportowym, ani z zespołem prowadzonym przez trenera Ireneusza Mamrota.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]