Aktualności

PKO BP Ekstraklasa: ŁKS – Warta 0:2

-3
01 / 09 / 2023

fot. Radosław Jóźwiak / Cyfrasport

W 7. kolejce PKO BP Ekstraklasy piłkarze ŁKS-u przegrali 0:2 z Wartą Poznań. Goście przerwali tym samym długą serię meczów łodzian bez porażki na własnym stadionie.

Piątkowe spotkanie nie rozpoczęło się po naszej myśli, a wszystko wskutek solowej akcji Stefana Savicia z 10. minuty i dość biernej postawy naszej defensywy, co austriacki pomocnik skrzętnie wykorzystał, wieńcząc swój drybling precyzyjnym uderzeniem. Warta objęła prowadzenie w Łodzi i nieźle radziła sobie także w kolejnych minutach, nawet wtedy gdy ŁKS próbował przejąć inicjatywę, skutecznie uniemożliwiając łodzianom rozegranie piłki w okolicach własnej szesnastki.

Poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Jędrzeja Grobelnego gospodarze zdołali przed upływem drugiego kwadransa – kapitalne podanie Engjella Hotiego i dobre wyjście na pozycję Bartosza Szeligi, pozwoliły temu drugiemu stanąć „oko w oko” z golkiperem Warty, niestety pojedynek ten wygrał bramkarz. Skończyło się na strachu przyjezdnych, tak zresztą jak w 40. minucie, gdy po rajdzie Bartosza Szeligi i jego dobrym podaniu na środek pola karnego, obrońca Warty zablokował strzał Kaya Tejana.

ŁKS rozkręcał się z minuty na minutę, brakowało mu jednak przed przerwą umiejętności zagrania dokładnego podania pod presją, zapewne dlatego kilku z obiecująco zapowiadających się akcji nie zdołali miejscowi spuentować strzałem lub były one bardzo niecelne, jak próby Artemijusa Tutyškinasa i Pirulo.

Początek drugiej połowy łodzianie też rozpoczęli z animuszem, lecz po dziesięciu minutach gry zaczęliśmy popełniać błędy na własnej połowie i po jednym z nich goście wywalczyli rzut karny (zdaniem arbitra Marcin Flis faulował Miguela Luisa). Jedenastkę na bramkę zamienił Kajetan Szmyt – poznaniacy podwyższyli prowadzenie.

Podopieczni trenera Kazimierza Moskala próbowali po tym odmienić losy spotkania, jednak zbyt wielu ku temu okazji nie zdołali stworzyć. W 68. minucie po sprytnie rozegranym rzucie wolnym i kolejnym tego dnia dobrym zagraniu Engjella Hotiego, tuż obok słupka uderzył Kamil Dankowski. Z kolei w 83. minucie po akcji wprowadzonego na boisko po przerwie Piotra Głowackiego obok bramki uderzył inny rezerwowy, Stipe Jurić.

ŁKS przegrał z Wartą 0:2. W następnej kolejce rozgrywek PKO BP Ekstraklasy ełkaesiacy zmierzą się na wyjeździe z Rakowem Częstochowa, ale to dopiero 16 września, bo wcześniej czeka nas przerwa na mecze reprezentacji Polski.


7. kolejka PKO BP Ekstraklasy / ŁKS Łódź – Warta Poznań 0:2 (0:1)

  • Bramki: 0:1 Stefan Savić (10), 0:2 Kajetan Szmyt (62 – kar.)
  • Żółte kartki: Dankowski, Mokrzycki, Flis, Ramirez (ŁKS), Stavrópoulos, Pleśnierowicz, Szymonowicz, Miguel Luís, Kupczak (Warta)
  • Sędzia: Paweł Raczkowski (Warszawa)
  • Widzów: 9763

Składy:

  • ŁKS: Aleksander Bobek – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve, Marcin Flis, Artemijus Tutyškinas (63, Piotr Głowacki), Engjell Hoti (86, Anton Fase), Michał Mokrzycki, Dani Ramirez, Pirulo (63, Maciej Śliwa), Bartosz Szeliga (76, Piotr Janczukowicz), Kay Tejan (76, Stipe Jurić). Trener: Kazimierz Moskal.
  • Warta: Jędrzej Grobelny – Jakub Bartkowski, Dawid Szymonowicz, Dimítris Stavrópoulos (68, Filip Borowski), Wiktor Pleśnierowicz, Jakub Kiełb (79, Konrad Matuszewski), Kajetan Szmyt (73, Dario Vizinger), Mateusz Kupczak, Miguel Luis (81, Niilo Maenpaa), Stefan Savić (69, Maciej Żurawski), Adam Zrelak. Trener: Dawid Szulczek.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny