Piłkarze ŁKS II i ŁKS III na specjalnych kursach

Akademia

Piłkarze ŁKS II i ŁKS III na specjalnych kursach

12.10.2023

12.10.2023

Zawodnicy świetnie spisujących się w tym sezonie na boisku dwóch drużyn rezerw ŁKS-u biorą udział w specjalnych kursach, zorganizowanych przez Akademię ŁKS wraz ze Szkołą Marcina Gortata.

O tym, że hasło #DlaPrzyszłości nie jest pustym sloganem świadczy kolejny projekt Akademii ŁKS stworzony we współpracy ze Szkołą Marcina Gortata. W dużym skrócie zakłada on udział naszych zawodników w specjalnych kursach dedykowanych drużynom rezerw Łódzkiego Klubu Sportowego, co ma na celu poprawienie świadomości piłkarzy w kilku bardzo istotnych aspektach związanych m.in.  z żywieniem, przygotowaniem motorycznym i oraz przepisami gry w piłkę nożną.

Za ełkaesiami już trzytygodniowe, bardzo zresztą ciekawie poprowadzone warsztaty z psychologiem. Obecnie zawodnicy ŁKS II i ŁKS III biorą udział w zajęciach poświęconych dietetyce. Nie jest przecież żadną tajemnicą, że opracowanie odpowiednich zaleceń żywieniowych oraz suplementacyjnych dla piłkarzy, przekłada się na zwiększenie parametrów wydolnościowych, a przy okazji minimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji.

To nie wszystko, bo już w listopadzie młodzi ełkaesiacy wezmą udział w kursie sędziowskim, co z pewnością pogłębi wiedzę piłkarzy także w tym zakresie, z kolei w lutym 2024 roku rozpoczną kurs z przygotowania motorycznego.