Aktualności

Pierwszy sparing na plus. ŁKS – Resovia 1:0

13
22 / 06 / 2022

Piłkarze ŁKS-u rozpoczęli zgrupowanie w Woli Chorzelowskiej od wygranego 1:0 sparingu z Resovią Rzeszów. Trener Kazimierz Moskal skorzystał w środę z 22 zawodników, a zwycięską bramkę dla łodzian zdobył Pirulo.

Ełkaesiacy szybko przejęli inicjatywę i już chwilę po pierwszym gwizdku dwukrotnie zagrozili bramce rywala. Strzały Mateusza Kowalczyka z kilku metrów, a następnie Macieja Dąbrowskiego głową, krzywdy rzeszowianom nie wyrządziły, ale w 10. minucie podopieczni trenera Kazimierza Moskala dopięli swego, w czym największa zasługa Pirulo.

Hiszpan zdobył dwa gole w ostatnim ligowym meczu z Resovią i również tym razem znalazł sposób na pokonanie bramkarza tej drużyny. Pirulo wykorzystał długie podanie od kolegi, przyjął piłkę, uciekł ze skrzydła do środka i precyzyjnym uderzeniem, po którym futbolówka odbiła się jeszcze od słupka, otworzył wynik środowych zawodów.

W dzisiejszym sparingu trener Kazimierz Moskal skorzystał z usług 22 zawodników, więc każda jedenastka miała 45 minut na zaprezentowanie swoich umiejętności. Po przerwie na boisku pojawił się m.in. Marek Kozioł i właśnie on uratował nas przed stratą bramki w 60. minucie, broniąc strzał z bliskiej odległości.

W odpowiedzi z dystansu huknął Nacho Monsalve (nad poprzeczką), bliski szczęścia był Bartosz Biel oraz Piotr Janczukowicz, który nie sięgnął piłki po podaniu wzdłuż linii bramkowej Kamila Dankowskiego, a w końcówce po indywidualnej akcji i strzale Javiego Moreno piłka poszybowała tuż obok słupka.

Pierwszy sparing zakończył się jednobramkowym zwycięstwem drużyny trenera Kazimierza Moskala. Kolejnymi rywalami łodzian w trakcie zgrupowania w Woli Chorzelowskiej będą Stal Rzeszów, Wisłoka Dębica i Stal Mielec.


Mecz sparingowy (Wola Chorzelowska) / ŁKS Łódź – Resovia Rzeszów 1:0 (1:0)

  • Bramka: 1:0 Pirulo (10)

Składy:

  • ŁKS (I połowa): Dawid Arndt – Marcel Wszołek, Maciej Dąbrowski, Dieter Reynders, Adam Marciniak, Vladyslav Okhronchuk, Dawid Kort, Mateusz Kowalczyk, Pirulo, Kelechukwu Ibe-Torti, Maciej Radaszkiewicz.
  • ŁKS (II połowa): Marek Kozioł – Kamil Dankowski, Nacho Monsalbe, Oskar Koprowski, Bartosz Szeliga, Jan Kuźma, Michał Trąbka, Damian Nowacki, Javi Moreno, Bartosz Biel, Piotr Janczukowicz.
  • Resovia: Branislav Pindroch – Rafał Mikulec (65, Kornel Rębisz), Karol Chuchro (46, Mateusz Bondarenko), Dawid Kubowicz – zawodnik testowany (75, Karol Chuchro), Miłosz Kałahur (70, Łukasz Ostrowski), Bartłomiej Wasiluk (46, Daniel Morys), Klaudiusz Krasa (73, Kacper Szymkiewicz), zawodnik testowany (80, Radosław Bąk) – Kamil Antonik (46, Paweł Wojciechowski), zawodnik testowany (75, Filip Mikrut).


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny