Patryk Bryła zawodnikiem Termaliki Bruk-Bet Nieciecza

Drużyna

Patryk Bryła zawodnikiem Termaliki Bruk-Bet Nieciecza

30.01.2020

30.01.2020

fot. Artur Kraszewski

Po niemal równo czterech latach spędzonych w biało-czerwono-białych barwach Patryk Bryła na zasadzie transferu definitywnego przenosi się do Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Nowemu klubowi „Bryłka” pomóc włączyć się do walki o awans do PKO Ekstraklasy.

Od lutego 2016 roku Patryk Bryła rozegrał dla ŁKS-u równo sto oficjalnych spotkań, w których strzelił 17 goli i zanotował 12 asyst. Jeszcze w trzeciej lidze pochodzący z Krakowa zawodnik zaliczył z „Rycerzami Wiosny” 28 gier, w których zdobył pięć bramek. W drugiej lidze Patryk wystąpił jako ełkaesiak 31 razy i miał cztery trafienia do siatki rywala. W poprzednim sezonie, już na pierwszoligowych boiskach, niespełna 30-letni już obecnie piłkarz zagrał w 28 meczach, w których pomógł drużynie ośmioma golami i dziewięcioma asystami. Z kolei w pierwszej części trwających aktualnie rozgrywek Bryła w PKO Ekstraklasie uzbierał dziewięć spotkań – nie zdobył w nich żadnej bramki, miał za to dwie asysty.

Gra w Niecieczy będzie dla Patryka trzecią przygodą z zapleczem ekstraklasy. Oprócz ŁKS-u, grał on bowiem w pierwszej lidze także w Górniku Polkowice (po odejściu z Zagłębia Lubin, a przed przejściem do Okocimskiego Brzesko). Po rundzie jesiennej Termalica, prowadzona obecnie przez Mariusza Lewandowskiego, zajmuje 10. miejsce w tabeli i ma pięć punktów straty do strefy gwarantującej grę w barażach o PKO Ekstraklasę.

Patryk, pięknie dziękujemy za wszystkie przeżyte razem emocje i życzymy powodzenia na nowym etapie kariery!