Partner ŁKS-u bezpłatnie pomaga potrzebującym pacjentom

Klub

Partner ŁKS-u bezpłatnie pomaga potrzebującym pacjentom

08.04.2020

08.04.2020

Łukasz Niciński, właściciel centrum medycznego Kinemedica, czyli jednego z partnerów Łódzkiego Klubu Sportowego, uruchomiła bezpłatną pomoc doraźną dla wszystkich pacjentów będących w kryzysowej sytuacji. Wspomniane wsparcie obejmuje przede wszystkim teleporadę, w trakcie której lekarze kierują do odpowiedniej placówki medycznej, a w wyjątkowych sytuacjach wystawiają także e-recepty oraz zwolnienia lekarskie.

– Pomysł powstał bardzo spontanicznie. Wszystko zaczęło się od naszych krewnych i znajomych, którzy zwracali się do nas z prośbą o pomoc dla siebie, swoich bliskich czy też przyjaciół – opowiada Łukasz Niciński z Kinemediki. – Okazało się, iż bardzo trudno jest się teraz skontaktować z poradniami, więc postanowiliśmy działać, bo wiemy, że często pilnie potrzebujecie recept, zwolnienia lekarskiego bądź zwykłej, rzetelnej rozmowy dotyczącej problemów zdrowotnych albo po prostu odpowiedniej profilaktyki.

– Staramy się pomóc każdej osobie, która nas o to prosi. Pytania są naprawdę rozmaite, ale żadnego nie zostawiamy bez odpowiedzi. Rozmawiamy o niepokojących objawach, przybliżamy wybrane procedury, a kiedy wymaga tego sytuacja kontaktujemy pacjentów z lekarzami, którzy nadal realizują wizyty domowe – dodaje Niciński, który na Facebooku założył grupę o nazwie: BEZPŁATNA POMOC LEKARSKA. O pomoc można też jednak poprosić wysyłając smsa albo dzwoniąc pod numer 504 506 112. A jeszcze więcej szczegółów o całej inicjatywie można się dowiedzieć ze strony: www.bezplatnapomoclekarska.pl.

Warto dodać, że już teraz zaangażowani w ten projekt lekarze odpowiadają na blisko pół tysiąca zapytań dziennie. Na szczęście do akcji cały czas dołączają kolejni medycy, którzy chcą pomóc pacjentom w tych jakże trudnych chwilach. – Cieszymy się, że nasza inicjatywa spotkała się z takim odzewem środowiska. Mamy nadzieję, że wspólnymi siłami uda nam się przetrwać te ciężkie dni – zaznacza Niciński.

Trwa również zbiórka pieniędzy, z której dochód ma pomóc z obsłużeniem coraz większej liczby potrzebujących – ZRZUTKA.