Obsada sędziowska pucharowego meczu ze Śląskiem Wrocław

13 / 08 / 2020

fot. Artur Kraszewski

Poznaliśmy już skład ekip sędziowskich na spotkania 1/32 finału Pucharu Polski. Zgodnie z opublikowanym harmonogramem niedzielny mecz ŁKS Łódź – Śląsk Wrocław jako arbiter główny poprowadzi Łukasz Szczech z Kobyłki, któremu jako asystenci na liniach pomagać będą Marcin Lisowski i Filip Sierant.

Sędzią technicznym w niedzielę wieczorem przy al. Unii 2 będzie natomiast Mateusz Jenda, a za wideoanalizę (VAR) odpowiadać będą Paweł Raczkowski i Michał Obukowicz.

36-letni Szczech w poprzednim sezonie poprowadził łącznie 23 mecze w rozgrywkach Ekstraklasy, pierwszej ligi oraz w Pucharze Polski. Pokazał w nich 89 żółtych kartek (40 dla zawodników gospodarzy i 49 dla piłkarzy gości), trzy czerwone kartki (wszystkie dla przedstawicieli zespołów gości), a także podyktował sześć rzutów karnych (po trzy dla miejscowych i przyjezdnych). Dodajmy, iż urodzony w Piszu arbiter cztery z 23 meczów sędziował z udziałem ŁKS-u – były to kolejno: ligowa przegrana z Piastem Gliwice 0:1, pucharowa wygrana z Zagłębiem Sosnowiec 3:0, pucharowa przegrana z GKS-em Tychy 0:2 i ligowa porażka z Wisłą Płock 0:2.