Klub

O rywalu słów kilka: FK Armawir

13.02.2019

13.02.2019

O rywalu słów kilka: FK Armawir

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetką naszego najbliższego rywala. W meczu towarzyskim, który zostanie rozegrany w tureckim Side, podopieczni trenera Kazimierza Moskala podejmą dzisiaj o 16:00 rosyjski FK Armawir.

Barwy i nazwa

FK Armawir został założony w roku 1959. Barwy drużyny są fioletowo-pomarańczowe. Do 2016 roku klub występował pod nazwą Torpedo Armawir.

Sukcesy

Największym sukcesem klubu jest jak do tej pory dwukrotny awans na drugi poziom rozgrywkowy w Rosji (Pierwyj diwizion). Miało to miejsce w sezonie 2014/2015 oraz 2017/2018.

Obiekt

FK Armawir rozgrywa swoje mecze na Stadionie „Młodzieżowym”. Został on zbudowany w roku 1925. Od 2015 roku jego pojemność wynosi 6192 miejsc (wcześnie było to 3125 miejsc). Obiekt posiada oświetlenie o mocy 1200 luksów.

fot. fcarmavir.ru

FK Armawir w rozgrywkach ligowych

FK Armawir obecnie zajmuje 17. miejsce w rozgrywkach pierwszej ligi rosyjskiej. Zespół zanotował w rundzie jesiennej 6 zwycięstw, 7 remisów i 11 porażek. Strzelił 25 bramek, zaś stracił 38 goli.

Znani zawodnicy

Do najbardziej znanych zawodników drużyny FK Armawir należy napastnik Nikita Bezlikhotnov, który w swojej karierze występował w reprezentacjach młodzieżowych Rosji. Warto również zwrócić uwagę na prawego obrońcę, Denisa Kutina.

fot. ФК „Армавир” / Facebook

Zarząd i trener

Szkoleniowcem zespołu „Wilków” jest Arsen Papikyan. Posiada on licencję UEFA Pro, a w swojej karierze trenerskiej prowadził również Kubań Krasnodar (jako asystent i trener tymczasowy). Prezesem klubu jest Valentin Klimko.

Armawir

Armawir to miasto położone w Kraju Kubańskim, nad Kubaniem i uchodzącym do Urupem. Został założony w 1839 roku przez Ormian. Prawa miejsce uzyskał w 1914 roku. Obecnie Armawir jest dużym ośrodkiem przemysłowym. Liczba mieszkańców wynosi 191 700 osób (dane na rok 2005).