O czym ćwierka Twitter po meczu z GKS Tychy

21 / 02 / 2021

„Należy przełknąć gorzką pigułkę…” – piszą kibice na Twitterze po pierwszym w tym roku ligowym meczu ełkaesiaków. Fani ŁKS-u i dziennikarze byli w sobotę zgodni – GKS Tychy zasłużył w Łodzi na zwycięstwo.

Piłkarze ŁKS-u wznowili rozgrywki po przerwie zimowej. W sobotę w zaległym spotkaniu 17. kolejki Fortuna 1 Ligi łodzianie przegrali wysoko, bo aż 0:3 z GKS-em Tychy.

Kibice dużo obiecywali sobie po pierwszym ligowym meczu łodzian w 2021 roku. Co prawda naszych fanów zabrakło na trybunach, ale śledzili przebieg spotkania przed monitorami telewizorów i komputerów.

Niestety, w sobotę kibice nie mieli powodów do radości. GKS szybko przejął inicjatywę, nie pozwalał na wiele łodzianom pod swoją bramką, a sam potrafił wykorzystać błędy w grze obronnej rywala.

Kibice nie gryźli się w sobotę język. Z kronikarskiego obowiązku wspomnijmy więc o kilku tweetach opublikowanych przez sympatyków ŁKS-u po ostatnim gwizdku.

Dodajmy, że w sobotę w kadrze łódzkiego zespołu zabrakło Adama Marciniaka, który doznał urazu głowy podczas treningu, trzech pauzujących za kartki piłkarzy oraz Samuela Corrala.

GKS Tychy pokonał wicelidera 3:0 i zgarnął pierwszy w tym roku komplet pierwszoligowych punktów.

W przyszłą sobotę ŁKS spotkaniem z Odrą Opole rozpocznie rundę rewanżową.