Drużyna

Nominacje dla ełkaesiaków w plebiscycie Dziennika Łódzkiego

22.11.2018

22.11.2018

Nominacje dla ełkaesiaków w plebiscycie Dziennika Łódzkiego

Dobra postawa pierwszej drużyny ŁKS-u oraz zespołu rezerw i grup młodzieżowych została doceniona w plebiscycie Sportowiec Roku 2018, który od wielu lat organizuje redakcja „Dziennika Łódzkiego”. Wśród nominowanych w kategorii Sportowiec Roku znalazł się Michał Kołba, a w kategorii Trener Roku nominacje otrzymało aż pięciu szkoleniowców związanych z Łódzkim Klubem Sportowym.

W gronie nominowanych są: Kazimierz Moskal (trener pierwszej drużyny), Marcin Pogorzała (trener drugiej drużyny), Rafał Majewski (trener drużyn U-16 i U-17) oraz Jarosław Byczkowski i Adam Gołaszewski (trener drużyn U-10 i U-11).

Przypomnimy, że od wielu lat plebiscyt „Dziennika Łódzkiego” jest najważniejszym i najbardziej prestiżowym rankingiem sportowym w województwie. Najstarsza gazeta regionu łódzkiego w tym roku organizuje go już po raz 48., ale po raz pierwszy w zmienionej formule. Otóż tytuł Sportowca Roku 2018 przyzna specjalna kapituła złożona z najważniejszych osób łódzkiego sportu. Czytelnicy natomiast wybiorą najpopularniejszych sportowców w 6 kategoriach: Junior Roku – dziewczynki, Junior Roku – chłopcy, Sportowiec Roku – kobiety, Sportowiec Roku – mężczyźni, Trener Roku oraz Drużyna Roku.

Tegoroczny plebiscyt zostanie przeprowadzony w dwóch etapach. W pierwszym, powiatowym etapie laureaci w każdej z sześciu kategorii (sportowiec junior dziewczęta, sportowiec junior chłopcy, sportowiec senior kobiety, sportowiec senior mężczyźni, trener i drużyna) zostaną wybrani w Łodzi, Skierniewicach, Piotrkowie Trybunalskim i w każdym z powiatów woj. łódzkiego. Awansują oni do wojewódzkiego finału, zachowując zdobyte głosy. Spośród nich zostaną wybrani Najpopularniejsi Juniorzy, Seniorzy, Trenerzy i Drużyny w województwie łódzkim w 2018 r. Na zwycięzców czekają tytuły, statuetki, dyplomy oraz bardzo atrakcyjne nagrody. Zostaną one wręczone podczas uroczystej gali.

Pierwszy, powiatowy etap plebiscytu będzie trwał od poniedziałku, 26 listopada od godz. 12.00, do piątku, 28 grudnia do godz. 22.00. Zwycięzcy z miast i powiatów awansują do wojewódzkiego finału zachowując głosy zdobyte w pierwszym, powiatowym etapie głosowania. Głosowanie w wojewódzkim finale będzie trwało od 4 stycznia, od godz. 12.00 do 15 stycznia do godz. 22.00.

Reprezentantom ŁKS-u serdecznie gratulujemy nominacji i życzymy jak najwięcej głosów!