Trzy ostatnie. Najpierw Mielec

27 / 11 / 2023

Nasza drużyna przygotowuje się do trzech ostatnich meczów w tym roku, a w poniedziałek wzięła też udział w wykładzie poświęconym męskim chorobom onkologicznym. W sobotę w Mielcu zakończymy pierwszą rundę rozgrywek, ale jeszcze w grudniu czekają nas dwa domowe mecze z Legią i Ruchem.

Zanim spotkamy się dwukrotnie na stadionie Króla przy okazji arcyciekawie zapowiadających się spotkań z Legią Warszawa i Ruchem Chorzów, podopieczni trenera Piotra Stokowca zmierzą się w najbliższą sobotę na wyjeździe z dziewiątą w tabeli Stalą Mielec, z którą w piłkarskiej elicie nie rywalizowaliśmy od 27 lat.

W tym tygodniu sztab szkoleniowy zaplanował na boisku pięć jednostek treningowych, które ze względu na pogodę odbędą się na boisku Akademii ŁKS przy ul. Krańcowej, gdzie będziemy trenować do końca tej rundy, chyba, że warunki atmosferyczne ulegną poprawie.

Co ważne, dziś (tj. w poniedziałek) ełkaesiacy wzięli udział w wykładzie poświęconym profilaktyce męskich nowotworów, który poprowadził doktor Marcin Frynas.

– Spotkaliśmy z zawodnikami ŁKS-u w celu szerzenia informacji o męskich chorobach onkologicznych. Przeprowadziliśmy wykład, a w planie są również badania. Chcemy tą akcją dotrzeć do mężczyzn i zwrócić ich uwagę na takie choroby jak rak prostaty i rak jądra oraz na to jak ważna jest profilaktyka – powiedział doktor Marcin Frynas, specjalista z dziedziny urologii z I Kliniki Urologii Szpitala Klinicznego im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi.

Zachęcamy do zapoznania się z materiałem poświęconemu tej akcji i przede wszystkim do regularnych badań.

A co do przygotowań do najbliższego meczu to dodajmy, że w piątek po zajęciach drużyna uda się na Podkarpacie, gdzie następnego dnia o godz. 12.30 rozpocznie się mecz ze Stalą Mielec. Poza Jakubem Letniowskim (rozpoczął już proces rehabilitacji) wszyscy nasi piłkarze trenują z zespołem, żaden też nie będzie musiał pauzować w sobotę ze względu na nadmiar żółtych kartek.

Przy okazji przypominamy, że w internecie na bilety.lkslodz.pl trwa już sprzedaż biletów na mecz: ŁKS – Legia Warszawa (niedziela, 10 grudnia, godz. 15).