Aktualności

Mobilizacja przed finałem roku. W niedzielę z Ruchem

14
11 / 12 / 2023

Ten mecz będzie jak ważny finał, więc pełna mobilizacja. W poniedziałek rozpoczęliśmy operację Ruch Chorzów” i zrobimy wszystko co w naszej mocy, żeby zbliżające się święta upłynęła w domach ełkaesiaków w lepszych nastrojach.

Zdobyty w niedzielę punkt w starciu z etatowym kandydatem do mistrzowskiego tytułu (1:1 z Legią Warszawa) może i na razie niewiele zmienił naszą sytuację w tabeli PKO BP Ekstraklasy, ale powinien być kołem zamachowym dla rozwoju tej drużyny, więc będzie bardzo cenny, o ile oczywiście wszyscy razem staniemy na wysokości zadania także w następną niedzielę 17 grudnia, gdy na stadionie Króla zakończymy tegoroczne granie bardzo ważnym starciem z Ruchem Chorzów.

Nie ma czasu do stracenia, do niedzieli trenujemy codziennie, do tego na wtorek sztab szkoleniowy na czele z Piotrem Stokowcem zaplanował zajęcia indywidualne, a następnego dnia odbędzie się też odprawa. Funkcjonować na wysokich obrotach będziemy do niedzielnego popołudnia, czyli do zakończenia spotkania z Ruchem, a dopiero po tym przyjdzie czas na życzenia świąteczne i chwilę oddechu.

O sytuacji kadrowej więcej opowie trener Piotr Stokowiec na przedmeczowej konferencji prasowej, na razie więc wspomnijmy jedynie, że z drużyną nie trenują dochodzący do zdrowia po urazach Jakub Letniowski, Piotr Janczukowicz, a także Nacho Monsalve, który w niedzielnym meczu z Legią zszedł z boiska w końcówce pierwszej połowy i czeka go kilkutygodniowa przerwa.

Na szczęście w niedzielę nasi piłkarze zagrożeni pauzą nie zostali ukarani kartkami, więc żadnego z naszych zawodników nie czeka przymusowa przerwa w grze. W zespole Ruchu nie zobaczymy natomiast w Łodzi Daniela Szczepana. Najskuteczniejszy zawodnik ekipy z Chorzowa (w tym sezonie 7 goli w PKO BP Ekstraklasie) został ukarany w poprzednim spotkaniu z Zagłębiem Lubin czwartą i piątą żółtą kartką.

I jeszcze na koniec ważna informacja: ruszyła sprzedaż online biletów na ostatni w 2023 roku mecz ŁKS-u na stadionie Króla. Odwiedź stronę bilety.lkslodz.pl i wspieraj ełkaesiaków w starciu z Ruchem Chorzów (początek spotkania w niedzielę 17 grudnia o godz. 12.30). Sprzedaż biletów w kasach ruszy w czwartek.
Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny