Aktualności

Niedziela z mistrzami. Złota drużyna z 1998 będzie z nami na meczu z Resovią!

14
13 / 05 / 2023

fot. Artur Kraszewski

Mecz ŁKS-u z Resovią będzie miał mistrzowską oprawę. Nie może być inaczej, bo w niedzielę 21 maja na stadionie Króla spotkacie mistrzów Polski z 1998 roku. Grzegorz Krysiak, Tomasz Wieszczycki, Rafał Niżnik i pozostali bohaterowie tamtego magicznego sezonu sprzed 25 lat. Będą z nami. I będą tutaj dla Was.

Pamiętacie „kółeczka” Trzeciaka? Bomby Kłosa? Kiwki Cebuli, podania Niżnika, stoicki spokój Bendkowskiego i tamtego gola „Wieszcza” w Ostrowcu Świętokrzyskim, po którym czas jakby zupełnie się zatrzymał?

Niebawem minie 25 lat od jednego z największych sukcesów ŁKS-u. Mistrzostwo Polski zdobyte ćwierć wieku temu to ostatni tak wielki sukces piłkarski nie tylko naszego klubu, ale łódzkiego futbolu w ogóle. Teraz, w roku 115-lecia ŁKS-u, zamierzamy o tym przypomnieć i mamy w związku z tym dla Was kilka niespodzianek.

Bohaterów złotego sezonu 1997/1998 zobaczycie na żywo na stadionie Króla przy okazji zaplanowanego na niedzielę 21 maja meczu ełkaesiaków z Resovią Rzeszów. Swoją obecność potwierdzili nam m.in. Tomasz Wieszczycki, Grzegorz Krysiak, Tomasz Kłos, Rafał Niżnik, Witold Bendkowski, Tomasz Lenart, Tomasz Kos, Daniel Dubicki, Bogusław Wyparło i Rafał Pawlak. Nie zabraknie oczywiście duetu trenerskiego Marek Dziuba – Ryszard Polak, nie zabraknie Marka Łopińskiego, doktora Marka Krochmalskiego i Józefa Kociemskiego, a także Wiesława Jańczyka, mistrza Polski z 1958 roku. Wszyscy liczą na ciepłe przyjęcie i jesteśmy pewni, że przywitacie ich gorąco. Bo ten dzień ma nas łączyć.

Z mistrzami Polski 1998 spotkacie się przed stadionem (od ok. godz. 11.45), gdzie będzie okazja zrobić sobie zdjęcie, zgarnąć autograf lub po prostu chwilę porozmawiać. Oczywiście nie zabraknie ich także na murawie tuż przed ligowym starciem drużyny trenera Kazimierza Moskala z Resovią.

Mecz z Resovią to świetna okazja, aby przed kolejnymi wielkimi emocjami piłkarskimi, spotkać się w rodzinnym gronie, powspominać tamte wyjątkowe chwile i opowiedzieć najmłodszym o drużynie, na którą niewielu stawiało przed sezonem, a która zaskoczyła wszystkich, spełniając marzenia tysięcy łódzkich kibiców. Bądź tam z nami! Kup bilet na Resovię (bilety.lkslodz.pl).SPONSOR STRATEGICZNY

Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny