Mikołaj u dzieciaków z MOS-u i… dzieciaki z MOS-u w roli Mikołajów!

Klub

Mikołaj u dzieciaków z MOS-u i… dzieciaki z MOS-u w roli Mikołajów!

22.12.2018

22.12.2018

Łódzki Klub Sportowy od lat angażuje się w niezliczone akcje charytatywne dla lokalnej społeczności i stara się reagować na wszystkie potrzeby łodzian. Nie mogliśmy wobec tego pozostać bezczynni, gdy dotarły do nas listy do Świętego Mikołaja napisane przez podopiecznych Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr 3 w Łodzi.

Pośród listy dojrzałych próśb m.in. o rozbudowanie sali gimnastycznej czy budowę boiska piłkarskiego, znaleźliśmy również takie, które byliśmy w stanie zrealizować sami. Na wigilii dla wychowanków pojawiła się tajemnicza postać, która przekazała wychowankom prezenty z ich wymarzonej listy – wśród nich gadżety dwukrotnego mistrza Polski, ełkaesiacki kalendarz na 2019 rok, dwie książki dotyczące historii łódzkiego sportu oraz elementy sprzętu sportowego od naszych partnerów technicznych.

W zamian jak zawsze wystarczyłyby nam uśmiechy dzieciaków, które dumnie paradowały w smyczkach Łódzkiego KS-u. Tym razem jednak Mikołaj odwiedził i nas – otrzymaliśmy od MOS-u przepyszne konfitury, kartki świąteczne oraz biało-czerwono-białą ozdobę choinkową. Za wszystkie podarunki serdecznie dziękujemy!

Warto dodać, że to nie pierwszy przypadek naszej współpracy z MOS-em – podopieczni tej placówki zasiedli na trybunie rodzinnej podczas ostatnich spotkań rundy jesiennej. Mamy nadzieję, że spotkamy się również wiosną.

Listy do Mikołaja przechwycił również wychowanek Łódzkiego Klubu Sportowego, Przemysław Kaźmierczak, który ze swojej strony postanowił spełnić prośbę kilku dzieciaków dotyczącą wizyty w restauracji.

ŁKS – wielka rodzina!