Aktualności

Michał Trąbka piłkarzem ŁKS-u

49
21 / 05 / 2019

Pierwszym piłkarzem, który tego lata wzmocni zespół Łódzkiego Klubu Sportowego, jest Michał Trąbka. To 22-letni pomocnik, który przez ostatnie półtora sezonu był jednym z liderów Stali Stalowa Wola. Umowa Trąbki z ŁKS-em będzie obowiązywała do czerwca 2022. 

Michał Trąbka pochodzi z Rudy Śląskiej i pierwsze piłkarskie kroki stawiał w miejscowym klubie Gwiazda. Następnie bronił barw juniorskich drużyn Górnika Zabrze. Dla tego klubu zaliczył też kilka występów w Młodej Ekstraklasie oraz w trzecioligowych rezerwach.

Przed sezonem 2014/15 mierzący 173 cm wzrostu zawodnik trafił do drugiej drużyny Legii Warszawa, w której występował przez dwa i pół roku. Ze stolicy Trąbka przeniósł się na jedną rundę do drugoligowego Rozwoju Katowice, a potem przez jedną rundę grał w innym drugoligowcu – Gryfie Wejherowo.

Zimą 2018 roku Trąbka został zawodnikiem Stali Stalowa. W rundzie wiosennej poprzedniego sezonu zagrał we wszystkich 15 meczach (za każdym razem w wyjściowym składzie) i strzelił dwa gole. W minionych rozgrywkach nowy podopieczny Kazimierza Moskala również był nie do zastąpienia w ekipie “Stalówki” – jego ligowy bilans to 34 mecze (w tym 31 od pierwszej minuty) oraz cztery zdobyte bramki.

– Zawsze chcemy pozyskiwać kreatywnych, świetnie wyszkolonych piłkarzy na pozycje ofensywne. A Michał jest właśnie takim piłkarzem. Cztery gole i dwanaście asyst w tym sezonie, czyli udział w jednej trzeciej wszystkich goli strzelonych przez były zespół, też wiele mówi na jego temat – podkreśla Krzysztof Przytuła, dyrektor sportowy Łódzkiego Klubu Sportowego. – Poza tym, 22 lata to wiek, pozwalający nam myśleć, że przy odpowiednim planowaniu kariery Michała jego dalszy rozwój jest wielce prawdopodobny. Stąd decyzja o trzyletnim kontrakcie. Cieszę się, że Michał trafił do nas i mam nadzieję, że będzie tu szczęśliwy.

Michał, witamy w biało-czerwono-białej rodzinie!

POWRÓT

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *



Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]