Drużyna

Michał Trąbka na dłużej z ŁKS-em

30.01.2020

30.01.2020

Michał Trąbka na dłużej z ŁKS-em

fot. Artur Kraszewski

Michał Trąbka przedłużył o rok umowę z Łódzkim Klubem Sportowym. Kontrakt 22-letniego pomocnika z „Rycerzami Wiosny” obowiązuje teraz zatem do 30 czerwca 2023 roku.

Pochodzący z Rudy Śląskiej zawodnik trafił do biało-czerwono-białych przed rozpoczęciem obecnego sezonu z drugoligowej Stali Stalowa Wola. Jego pierwszym oficjalnym meczem w koszulce ŁKS-u było spotkanie czwartej kolejki PKO Ekstraklasy z Piastem Gliwice, kiedy to pojawił się na boisku na ostatnie kilkanaście minut. Od tamtego czasu do końca rundy jesiennej „Trąbi” zaliczył łącznie 16 występów z przeplatanką na piersi – 13 w lidze i 3 w Pucharze Polski – z czego 11 razy wybiegał na murawę w podstawowym składzie. Mierzący 173 cm wzrostu piłkarz ma też już na koncie pierwszego gola dla ŁKS-u – strzelił go w wygranym 2:0 pucharowym starciu z Górnikiem Zabrze.

Przypomnijmy, iż na początku swojej przygody z futbolem Michał był kolejno zawodnikiem: Gwiazdy Ruda Śląska, Górnika II Zabrze, Legii II Warszawa, Rozwoju Katowice i Gryfa Wejherowo.

Michał, gratulujemy przedłużenia umowy i trzymamy mocno kciuki za wiele goli oraz asyst, które pomogą ŁKS-owi umocnić się w elicie polskiego piłkarstwa!