Marcin Pogorzała trenerem ŁKS II

18 / 10 / 2023

Drugoligowe rezerwy Łódzkiego Klubu Sportowego mają nowego trenera. Miejsce Marcina Matysiaka, który został asystentem Piotra Stokowca w pierwszym zespole zajął Marcin Pogorzała, który w przeszłości pracował już z drużyną ŁKS II Łódź.

Marcin Pogorzała pojawił się w Akademii ŁKS w 2017 roku, rozpoczynając pracę w naszym klubie od drużyny do lat 16 prowadzonej wraz z Rafałem Majewskim. Potem był opiekunem zespołu juniorów najstarszego rocznika i wreszcie także drużyny rezerw ŁKS-u, która pod jego wodzą awansowała do czwartej ligi.

Następnie młody szkoleniowiec dołączył do sztabu pierwszego zespołu, w którym spędził trzy ostatnie lata, pełniąc przez ten czas różne role – asystenta, drugiego trenera oraz pierwszego szkoleniowca (to pod jego wodzą ełkaesiacy zagrali m.in. w finale barażów o awans do PKO BP Ekstraklasy, a także zakończyli pierwszoligowy sezon 2021/2022).

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

Decyzją władz klubu 35-letni szkoleniowiec, który posiada licencję UEFA A (obecnie jest na kursie UEFA PRO) od poniedziałku obejmie funkcję pierwszego trenera występujących w 2. Lidze rezerw ŁKS-u. W niedzielnym spotkaniu ŁKS II Łódź ze Skrą Częstochowa zespół poprowadzi Radosław Pęciak, dotychczasowy asystent Marcina Matysiaka.