Drużyna

Łukasz Dynel wrócił do domu

08.07.2021

08.07.2021

Łukasz Dynel wrócił do domu

Po ponad pięciu latach przerwy Łukasz Dynel znów przywdzieje koszulkę z ełkaesiacką przeplatanką. 24-letni napastnik w nowym sezonie ma za zadanie pomóc trzecioligowym rezerwom ŁKS-u w uzyskaniu jak najlepszego wyniku. Umowa zawodnika obowiązuje do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Łukasz Dynel jest wychowankiem Łódzkiego Klubu Sportowego. W grupach młodzieżowych ŁKS-u zbierał piłkarskie szlify między innymi pod okiem Jarosława Byczkowskiego. W seniorskiej drużynie rosły (mierzący 192 cm wzrostu) atakujący zadebiutował jako 19-latek w końcówce sezonu 2014/15, wchodząc na ostatnie minuty trzecioligowego spotkania z Bronią Radom. W kolejnych rozgrywkach, w rundzie jesiennej, na murawie pojawiał się już częściej, a podczas wygranego 6:2 meczu z Oskarem Przysucha zaliczył premierowe trafienie w biało-czerwono-białych barwach. Jako ciekawostkę, warto przy tym wspomnieć, że we wspomnianym okresie barw „Rycerzy Wiosny” bronił również Aleksander Ślęzak, czyli obecny kapitan rezerw ŁKS-u.

Po odejściu z ŁKS-u wiosną 2016 roku Dynel trafił najpierw na pół roku do Andrespolii Wiśniowa Góra, a następnie do Neru Poddębice, gdzie występował przez 2,5 sezonu. Wiosną 2019 roku Łukasz został zawodnikiem czwartoligowego KS Kutno, a równo rok później po udanej rundzie jesiennej (19 goli) postanowił spróbować sił na Półwyspie Apenińskim i przeniósł się do ASD Città di Acireale 1946. Zespołowi z Sycylii miał pomóc w awansie z Serii D do Serii C, ale jego plany pokrzyżowało zawieszenie rozgrywek w związku z pandemią koronawirusa. W zaistniałej sytuacji Dynel wrócił do trzecioligowego już KS Kutno i w minionych rozgrywkach zdobył 12 bramek, przyczyniając się do wywalczenia przez kutnowską drużynę dziewiątego miejsca. Teraz ŁKS podpisał z zawodnikiem umowę obowiązującą do końca czerwca 2022 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Łukasz, witamy z powrotem przy al. Unii 2 i trzymamy mocno kciuki za Twoje gole dla Łódzkiego Klubu Sportowego!