Aktualności

Kamil Dankowski, Nacho i Pirulo w „11” rundy jesiennej

13
01 / 12 / 2022

fot. Michał Stańczyk / Cyfrasport

Kibice wybrali jedenastkę rundy jesiennej Fortuna 1 Ligi. Wśród najlepszych znalazło się trzech piłkarzy ŁKS-u – Kamil Dankowski, Nacho Monsalve i Pirulo.

Jesienią ŁKS był najlepszy na zapleczu ekstraklasy, co widać również w zabawie zorganizowanej przez Fortuna 1 Ligę. Trwające od blisko dwóch tygodni głosowania na facebookowym profilu organizatora rozgrywek, w ramach których kibice wybierali jedenastu najlepszych zawodników ligi na dziewięciu pozycjach (bramkarz, lewy obrońca, prawy obrońca, dwóch środkowych obrońców, defensywny pomocnik, ofensywny pomocnik, lewy pomocnik, pracy pomocnik i dwóch napastników), wyłoniły jedenastkę rundy jesiennej.

Wśród najlepszych znalazło się trzech piłkarzy ŁKS-u. Kamil Dankowski, który jesienią znakomicie pracował w defensywie „Rycerzy Wiosny”, rozegrał 18 meczów, zdobył dwa gole i zanotował trzy asysty, został wybrany najlepszym prawym obrońcą. Tytuł jednego z dwóch najlepszych środkowych defensorów zgarnął Nacho Monsalve (Hiszpan rozegrał najwięcej minut w łódzkim zespole, okazał się jesienią liderem linii defensywnej ŁKS-u, do tego zdobył dwa gole), natomiast prawym pomocnikiem rundy jesiennej został Pirulo (16 meczów, aż dziewięć goli i trzy asysty).

W jedenastce rundy jesiennej Fortuna 1 Ligi poza trzema zawodnikami lidera znalazło się również trzech piłkarzy Ruchu Chorzów, dwóch z Arki Gdynia oraz po jednym z Puszczy Niepołomice, Wisły Kraków i Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Jedenastka rundy jesiennej Fortuna 1 Ligi sezonu 2022/2023

 • BRAMKARZ: Jakub Bielecki (Ruch Chorzów)
 • PRAWY OBROŃCA: Kamil Dankowski (ŁKS Łódź)
 • ŚRODKOWY OBROŃCA: Konrad Kasolik (Ruch Chorzów)
 • ŚRODKOWY OBROŃCA: Nacho Monsalve (ŁKS Łódź)
 • LEWY OBROŃCA: Tomasz Wójtowicz (Ruch Chorzów)
 • DEFENSYWNY POMOCNIK: Jakub Serafin (Puszcza Niepołomice)
 • PRAWY POMOCNIK: Pirulo (ŁKS Łódź)
 • LEWY POMOCNIK: Omran Haydary (Arka Gdynia)
 • OFENSYWNY POMOCNIK: Luis Fernández (Wisła Kraków)
 • NAPASTNIK: Kamil Biliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)
 • NAPASTNIK: Karol Czubak (Arka Gdynia)


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny