Aktualności

Pojedynek na papierze: ŁKS vs. Mroczkowski

5
07 / 04 / 2021

fot. Kamil Świrydowicz / Cyfrasport

Trener Resovii Radosław Mroczkowski trzykrotnie rywalizował z ŁKS-em jako szkoleniowiec. Prowadzone przez niego drużyny jeszcze z naszym klubem nie wygrały.

Były selekcjoner młodzieżowych reprezentacji Polski U-16, U-18 i U-21 oraz członek sztabu trenerskiego Leo Beenhakkera w pierwszej reprezentacji kojarzony również m.in. z pracy w Widzewie, Rakowie Częstochowa czy Sandecji Nowy Sącz rywalizował z Łódzkim Klubem Sportowym w roli trenera dotąd trzykrotnie.

W sezonie 2011/2012 w ekstraklasie prowadzony przez niego Widzew najpierw przegrał 0:1 w derbach Łodzi na stadionie przy al. Piłsudskiego po pamiętnym golu Marcina Mięciela, a w rewanżu drużyny podzieliły się punktami (1:1). Ostatni pojedynek Radosław Mroczkowski – ŁKS odbył się pod koniec września 2019 roku, gdy Zagłębie Sosnowiec pod wodzą tego szkoleniowca przegrało 0:3 z łódzkim klubem w Pucharze Polski.

Nieco lepszym bilansem Radosław Mroczkowski może się natomiast pochwalić w rywalizacji z drużynami trenera Ireneusza Mamrota. W pięciu spotkaniach pomiędzy zespołami prowadzonymi przez tych szkoleniowców obecny opiekun „Rycerzy Wiosny” wygrał dwa mecze (Chrobry Głogów – Sandecja 2:1 i Jagiellonia Białystok – Sandecja 1:0), jeden zremisował (Chrobry – Sandecja 1:1), a Radosław Mroczkowski był górą w starciach Sandecji z Chrobrym (1:0) i Sandecji z Jagiellonią (3:1).

Oczywiście statystyka ta nie będzie miała znaczenia w najbliższą sobotę, kiedy trener Radosław Mroczkowski po raz czwarty zmierzy się z ŁKS-em i przy okazji po raz szósty z zespołem prowadzonym przez trenera Ireneusza Mamrota.Sponsor strategiczny

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny

[FM_form id="1"]