Aktualności

Bez goli. ŁKS – Korona Kielce 0:0

-3
05 / 03 / 2022

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

W 22. kolejce Fortuna 1 Ligi piłkarze ŁKS-u zremisowali bezbramkowo z Koroną Kielce.

Trener Kibu Vicuña dokonał czterech zmian względem spotkania w Jastrzębiu. Tym razem duet środków obrońców Maciej Dąbrowski stworzył z Nacho Monsalve. Miejsce na lewej stronie defensywy zajął Adam Marciniak, w środku pola grę łodzian wraz z Michałem Trąbką organizował Antonio Dominguez, natomiast tę dwójkę ubezpieczał Jan Kuźma.

Młody pomocnik ŁKS-u po raz pierwszy pojawił się w wyjściowej jedenastce na ligowe spotkanie łodzian i niewiele brakowało (konkretnie – nie więcej niż metr), aby swój występ już w 5. minucie uczcił golem, gdy kropnął z półwoleja z dwudziestu metrów. Ten sam zawodnik uderzył potem nad poprzeczką z rzutu wolnego, zaś w międzyczasie piłka po strzale z powietrza Piotra Janczukowicza przeleciała obok słupka.

ŁKS nieźle rozpoczął sobotnie zawody. Niewielkie odległości pomiędzy formacjami, szybkie rozegranie piłki oraz indywidualne umiejętności m.in. Pirulo kilkukrotnie przysporzyły kłopotów rywalowi, który sam nieco śmielej zaatakował dopiero po kilkunastu minutach. W 26. minucie piłka wpadła nawet do naszej bramki po tym jak Mario Zebić dobił futbolówkę po strzale Piotra Malarczyka, lecz radość gości okazała się przedwczesna – Chorwat był na spalonym.

Po drugiej stronie boiska nadal działo się więcej. W 28. minucie solową akcją w szesnastce Korony popisał się rozgrywający dobre zawody Maciej Dąbrowski. Doświadczony stoper podbił sobie piłkę raz, podbił ją znowu, ale w chwili oddania strzału zabrakło mu czasu, a przede wszystkim miejsca. Sześć minut później Michał Trąbka wyszarpał futbolówkę spod nóg obrońcy w okolicach narożnika boiska, Antonio Dominguez wypatrzył Pirulo, a strzał Hiszpana okazał się minimalnie niecelny. Nie nudził się też Marek Kozioł. Pod koniec pierwszej połowy golkiper obronił kąśliwe uderzenie z dystansu Adriana Danka.

Przerwa wybiła z uderzenia tak jednych, jak i drugich, bo przez kilkanaście minut drugiej połowy na boisku działo się niewiele, piłkarzom brakowało dokładności, do tego sędzia co chwila przerywał grę ze względu na faule. W 69. minucie drogo zapłaciła za to Korona – Mario Zebić drugi raz tego dnia przesadził z impetem przy walce o piłkę z Mateuszem Bąkowiczem, a że Chorwat miał już na koncie żółtą kartkę, musiał opuścić murawę, więc do końca spotkania goście radzili sobie w dziesiątkę.

Od tego momentu w polu karnym Korony zrobiło się goręcej. Piłka po strzale z woleja Antonio Domingueza minęła w nieznacznej odległości spojenie słupka z poprzeczką, bliscy szczęścia byli też po strzałach głową Maciej Dąbrowski i dwukrotnie Ricardinho, który wraz z powołanym niedawno do młodzieżowej reprezentacji Polski Mateuszem Kowalczykiem zastąpił w drugiej połowie Antonio Domingueza i Michała Trąbkę. W 79. minucie przyjezdnych uratował słupek po dośrodkowaniu Pirulo i strzale głową Samuela Corrala, któremu zabrakło precyzji również sześć minut później, tak zresztą jak rezerwowemu dziś Maciejowi Wolskiemu po niepewnej interwencji bramkarza Konrada Ferenca.

Ełkaesiacy podzielili się punktami z Koroną. Już w najbliższą środę podopieczni trenera Kibu Vicuñy odrobią ligowe zaległości. Tego dnia na stadionie Króla nasi piłkarze zmierzą się z Puszczą Niepołomice. Dodajmy, że przed dzisiejszym meczem uczciliśmy minutą ciszy pamięć o zmarłych – kibica Marcina „Siwego” Piestrzewskiego, fotoreportera Włodzimierza Sierakowskiego i wszystkie ofiary rosyjskiej agresji w Ukrainie.


22. kolejka Fortuna 1 Ligi / ŁKS Łódź – Korona Kielce 0:0

  • Żółte kartki: Nacho, Bąkowicz – Zebić (2), Szpakowski, Danek, Malarczyk
  • Czerwona kartka: Zebić (59)
  • Sędzia: Daniel Stefański (Bydgoszcz)
  • Widzów: 3599

Składy:

  • ŁKS: Marek Kozioł – Mateusz Bąkowicz, Maciej Dąbrowski, Nacho Monsalve, Adam Marciniak, Jan Kuźma (85, Maciej Wolski), Antonio Dominguez (65, Ricardinho), Michał Trąbka (65, Mateusz Kowalczyk), Pirulo, Piotr Janczukowicz (76, Javi Moreno), Samuel Corral (85, Stipe Jurić). Trener: Kibu Vicuña.
  • Korona: Konrad Ferenc – Adrian Danek, Piotr Malarczyk, Mario Zebić, Roberto Corral, Jacek Podgórski, Marcin Szpakowski (75, Oskar Sewerzyński), Dalibor Takac (90, Zvonimir Petrović), Grzegorz Szymusik, Adam Frączczak (63, Dawid Błanik), Jewgienij Szykawka. Trener: Leszek Ojrzyński.


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny