Aktualności

Serbowie lepsi o gola. ŁKS – FK Radnički Nisz 0:1

3
28 / 01 / 2021

W pierwszym sparingu rozegranym w trakcie pobytu ełkaesiaków w Side podopieczni trenera Wojciecha Stawowego przegrali 0:1 z serbskim FK Radnički Nisz.

Szkoleniowiec ŁKS-u miał w czwartek do dyspozycji dziewiętnastu zawodników. W kadrze meczowej ze względu na drobne urazy zabrakło tym razem Michała Kota, Carlosa Morosa Gracia, Tomasza Nawotki, Przemysława Sajdaka, Marcela Wszołka, Michała Trąbki, Samuela Corrala i Łukasza Sekulskiego.

Grali inni. Premierowy występ w barwach „Rycerzy Wiosny” (choć na razie jeszcze nie w meczu oficjalnym) zaliczyli Mikkel Rygaard i Piotr Janczukowicz (ten drugi dziś na pozycji nr „9”), z kolei Adam Marciniak założył koszulkę z ełkaesiacką przeplatanką po dwunastu latach przerwy. Dodajmy, że między słupkami bramki od pierwszej minuty stanął Arkadiusz Malarz, rolę defensywnego pomocnika trener Wojciech Stawowy powierzył przed przerwą Jakubowi Tosikowi, a na skrzydła powędrowali Pirulo i Kelechuwku Ibe-Torti.

Ostatni z wymienionych jako pierwszy groźnie zaatakował bramkę strzeżoną przez Borivoje Ristica, lecz nie zdołał oddać strzału, więc wszystko skończyło się na strachu zawodników z Bałkanów. Ci odpowiedzieli dwoma tyleż silnymi, ileż niecelnymi strzałami z dystansu, a poza tym gra toczyła się w środku boiska – ełkaesiacy starali utrzymać się przy piłce, rywale – czekali na to, co zaproponują łodzianie.

Na kolejną akcję naszych piłkarzy czekaliśmy do 35. minuty. Dzięki przejęciu piłki „Rycerze Wiosny” wyprowadzili niebezpieczny kontratak i kto wie, jak skończyłaby się ta próba, gdyby jeden z serbskich obrońców nie powalił na ziemię szarżującego na bramkę Kelechukwu Ibe-Torti. Sędzia ukarał defensora żółtym kartonikiem i podyktował rzut wolny, ale Mikkel Rygaard trafił w mur, więc i tym razem golkiper nie musiał interweniować.

Nieco więcej pracy, ale dopiero w ostatnich sekundach pierwszej połowy miał Arkadiusz Malarz. Najpierw kapitan ŁKS-u efektowną robinsonadą zatrzymał strzał z woleja, a następnie po uderzeniu głową jednego z serbskich zawodników futbolówka przemknęła tuż obok słupka.

Po zmianie stron na boisku w łódzkim zespole pojawiło się ośmiu nowych zawodników. Niestety, „nowi” nie mieli powodów do radości, bo piłkarze FK Radnički Nisz błyskawicznie objęli prowadzenie. Petar Djurickovic przejął piłkę wskutek nieporozumienia w szeregach obronnych ełkaesiaków i złego jej wyprowadzenia w wykonaniu Dawida Arndta – po tym wystarczyło kropnąć do siatki.

Serbowie złapali wiatr w żagle, z kolei po stracie gola łodzianie długo nie potrafili zdobyć się na jakąś konkretną odpowiedź. Podopieczni Vladimira Gacinovica przejęli inicjatywę, częściej w tym fragmencie spotkania operowali piłką na połowie rywala, częściej też zapędzali się w okolice jego pola karnego.

Kwadrans przed końcem gra znów się wyrównała, łodzianie oddalili zagrożenie od własnej szesnastki i dążyli do zmiany wyniku, ale ich próby nie zakończyły się powodzeniem, choć po jednym z rzutów rożnych, gdy do piłki dopadł najpierw Kelechukwu Ibe-Torti, a następnie Piotr Gryszkiewicz, doszło w okolicach bramki Borivoje Ristica do zamieszania. W 88. minucie najskładniejsza dziś akcja ofensywna „Rycerzy Wiosny”, którą zwieńczyło podanie Macieja Wolskiego do Kelechukwu Ibe-Torti i niecelny strzał tego ostatniego, również nie przyniosła efektu.

W pierwszym sparingu w Side piłkarze ŁKS-u przegrali z FK Radnički Nisz 0:1. Za dwa dni (tj. w sobotę 30 stycznia) łodzianie zmierzą się na boisku w Side z innym przedstawicielem Super Liga Srbije czyli FK Indjija.


Mecz sparingowy / ŁKS – FK Radnički Nisz 0:1 (0:0)

  • Bramki: 0:1 Petar Djurickovic (46),
  • Żółte kartki: Celea (ŁKS)

Składy:

  • ŁKS (I połowa): Arkadiusz Malarz – Maciej Wolski, Maciej Dąbrowski, Jan Sobociński, Adam Marciniak, Jakub Tosik, Kelechukwu Ebenezer Ibe-Torti, Antonio Dominguez, Mikkel Rygaard, Pirulo, Piotr Janczukowicz. Trener: Wojciech Stawowy.
  • ŁKS (II połowa): Dawid Arndt – Kamil Dankowski, Daniel Celea, Adam Marciniak, Adrian Klimczak, Maciej Wolski, Dragoljub Srnić, Maksymilian Rozwandowicz, Piotr Gryszkiewicz, Jowin Radziński, Kelechuwku Ibe-Torti.
  • FK Radnički Nisz: Borivoje Ristic – Ognjen Bjelicic, Zarko Markovic, Petar Cirkovic, Nenad Sljivic, Aleksandar Kovacevic, Todor Petrovic, Petar Djurickovic, Nenad Gavric, Petar Ristic, Mladen Kovacevic. Trener: Vladimir Gacinovic. (Rezerwowi: Milorad Kojic, Stefan Mitrovic, Ilija Spasic, Luka Petrovic, Dusan Pantelic, Dragan Stojković, Stefan Djuric, Ognjen Djuricin, Veljko Trifunovic).


Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny