Książka „Niezwykły świat przedwojennego futbolu” już w sprzedaży

Klub

Książka „Niezwykły świat przedwojennego futbolu” już w sprzedaży

21.08.2019

21.08.2019

Mamy dla Was kilka egzemplarzy najnowszej książki Remigiusza Piotrowskiego „Niezwykły świat przedwojennej Polski”, w której nie zabrakło oczywiście ełkaesiackich wątków.

Nowa książka Remka Piotrowskiego pojawiła się już w księgarniach. „Niezwykły świat przedwojennego futbolu” to opowieść o zapomnianym a przecież niezwykle barwnym okresie w historii polskiej piłki nożnej.

Autor opowiada nam historię o tym, co jedli przedwojenni piłkarze, jak podróżowali, co im spędzało sen z powiek. Wspomina o największych skandalach, zajadłych polemikach, klubowych animozjach, osobliwych przesądach, piłkarskich zwyczajach, radościach i rozczarowaniach. Odkrywa słodko-gorzkie realia tego, czym był futbol w II RP, a czym niekiedy bywał i zastanawia się nad tym, czy nadal coś nas z nim łączy.

Dzięki książce pojawimy się na treningu ełkaesiaków w latach 30., dowiemy się, który z naszych byłych zawodników był idolem tłumów, a któremu zdarzało się zaglądać do kieliszka, co więcej pojawimy się i na przedwojennych trybunach, w tym na stadionie przy al. Unii 2. W książce nie zabraknie unikalnych fotografii, w tym zdjęć związanych z ŁKS-em.

To już ósma książka w pisarskim dorobku Remka Piotrowskiego, który naszym klubem zajmuje się na łamach „Dziennika Łódzkiego”, w przeszłości przez wiele lat współpracował z lksfans.pl i lkslodz.pl, a i jest autorem książki „110 lat ŁKS”.

Wkrótce na naszym facebookowym profilu zorganizujemy konkurs, w którym do wygrania będzie pięć książek „Niezwykły świat przedwojennego futbolu”.

Przy okazji zainteresowanych książką zapraszamy 4 września do Księgarni Odkrywcy (ul. Narutowicza 46), gdzie odbędzie się spotkanie z autorem.

Książkę pt. „Niezwykły świat przedwojennego futbolu” wydało cenione na rynku księgarskim wydawnictwo PWN. Tytuł ten można zamówić na stronie księgarni – ksiegarnia.pwn.pl.