Klub

Konferencja prasowa przed Ligą Mistrzów

01.08.2022

01.08.2022

Konferencja prasowa przed Ligą Mistrzów

W trakcie konferencji prasowej Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej Adam Kaźmierczak i wiceprezes Dynamo Kijów Andriy Madzianovskyi zaprosili kibiców na środowy mecz eliminacji Ligi Mistrzów wicemistrza Ukrainy ze Sturmem Graz, który zostanie rozegrany na Stadionie Miejskim im. Władysława Króla w Łodzi.

– Bardzo się cieszę, że Dynamo Kijów, które mam nadzieję, czuje się tu jak w domu, postanowiło znów zagościć na naszym obiekcie – powiedziała na początku konferencji prasowej Hanna Zdanowska. – Gorąco zachęcam wszystkich łodzian, nie tylko obywateli Ukrainy, których zapewne nie trzeba specjalnie zapraszać, ażeby pojawili się tu w środowy wieczór. Zapraszam też serdecznie naszych przyjaciół z Austrii. Bawmy się i kibicujmy – dodała Prezydent Miasta Łodzi.

Chwilę po Prezydent Miasta Łodzi głos zabrał prezes Łódzkiego Związku Piłki Nożnej, Adam Kaźmierczak.

– Przed nami wielkie wydarzenie sportowe. Nie tylko dla Łodzi, ale i dla całej Polski. Na razie polskie kluby nie mają jeszcze szansy rywalizować na tym poziomie rozgrywek o Ligę Mistrzów, ale mam nadzieję, że jej hymn usłyszymy tu w tym sezonie dzięki Dynamo Kijów. Polskich kibiców z pewnością zachęci do pojawienia się na stadionie w środowy wieczór także to, że w Dynamo gra Tomasz Kędziora, który prawdopodobnie będzie miał okazję reprezentować nasz kraj na mistrzostwach świata w piłce nożnej, więc to jedna z ostatnich szans obejrzenia go w akcji przed tą imprezą.

Na konferencji prasowej przed środowym meczem Dynamo Kijów – Sturm Graz (informacja o biletach TUTAJ) nie zabrakło także przedstawiciela wicemistrza Ukrainy.

– Bardzo dobrze być wśród przyjaciół. Ze względu na tę tragedię, która ma miejsce w naszym domu nie możemy być dzisiaj u siebie. Mam nadzieję, że w środę wypełni się cały stadion. Bardzo chcemy przywieźć do Łodzi Ligę Mistrzów. Nie wybraliśmy tego miejsca przez przypadek. To wyjątkowe miasto. Dziękuję wszystkim Polakom, którzy pomagają Ukraińcom. Dziękuję prezesowi klubowi ŁKS Łódź, Pani Prezydent Miasta Łodzi, prezesowi łódzkiego związku piłkarskiego i całej Łodzi – powiedział Andriy Madzianovskyi, wiceprezes Dynamo Kijów.