Drużyna

Konferencja prasowa przed #GKŁŁKS

14.02.2025

14.02.2025

Konferencja prasowa przed #GKŁŁKS

Trener Jakub Dziółka i kapitan zespołu Mateusz Kupczak odpowiedzieli na pytania dziennikarzy oraz kibiców przed pierwszym meczem wiosennej części rozgrywek Betclic 1. Ligi. W niedzielę ŁKS zagra w Łęcznej z Górnikiem.


Jakub Dziółka (trener ŁKS-u): Z dzisiejszej perspektywy mecz z Górnikiem jest oczywiście najważniejszy, ale to samo powiedziałbym o każdym spotkaniu, bez względu na to z kim byśmy w niedzielę rywalizowali. Najważniejsze to skupić się na tym, żeby zagrać jak najlepiej w Łęcznej. […] Jaki ŁKS zobaczymy wiosną? Liczę na to, że skuteczniejszy. Pracowaliśmy zimą nad wieloma rzeczami, żeby zachować swoją tożsamość, a jednocześnie żeby poprawić to, co po jesieni należało poprawić. To, co nam zostało i co pokazał okres przygotowawczy, to fundament w postaci małej liczby traconych goli. Natomiast musimy być bardziej kreatywni i bardziej pazerni w ofensywie i wykazywać się jeszcze większym charakterem, co pomoże nam w meczach wyrównanych, właśnie dzięki cechom wolicjonalnym, przechylać szalę zwycięstwa na swoją stronę.

Mateusz Kupczak (piłkarz ŁKS-u): Czuję się wyróżniony przez zespół. Jestem dumny, że mogę reprezentować ŁKS w roli kapitana drużyny. […] Na pewno moją rolą jest wprowadzenie nowych zawodników do zespołu; pomóc w przyswojeniu taktyki. Mam nadzieję, że czują się swobodni, czują się dobrze, a my wierzymy, że pomogą nam w lidze. […] Na pewno rozwinęliśmy się w trakcie okresu przygotowawczego, także pod względem taktycznym. Bardzo liczę na to, że ta praca przyniesie wiosną owoce. […] Znamy swój potencjał. Czujemy niedosyt z powodu jesieni. Chcemy podejść do rundy rewanżowej z wiarą w to, że jesteśmy w stanie włączyć się do gry o baraże.