Aktualności

Jędrzej Zając na dłużej w ŁKS

2
09 / 11 / 2023

ŁKS zdecydował się na przedłużenie umowy z Jędrzejem Zającem. Kontrakt 19-letniego skrzydłowego, który w tym sezonie wystąpił w 16 spotkaniach 2. Ligi i zdobył 3 gole, obowiązuje do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.

Jędrzej Zając pojawił się w Łodzi na początku 2021 roku. Swoją przygodę z piłką nożną rozpoczynał na Pomorzu w Gryfie Goręczyno i Cartusi Kartuzy, a przed dołączeniem do Łódzkiego Klubu Sportowego reprezentował jeszcze barwy trzecioligowej wówczas Raduni Stężyca.

fot. Łukasz Grochala / Cyfrasport

– W tym tygodniu odbyłem trening z pierwszą drużyną i mam nadzieję, że będę się tutaj pojawiał częściej. Myślę, że ŁKS to bardzo dobre miejsce do sportowego rozwoju. Pierwsza drużyna gra w Ekstraklasie, rezerwy w 2. Lidze, ŁKS III w IV Lidze. Są to wysokie poziomy rozgrywkowe, gdzie młodzi zawodnicy, tacy jak ja, mogą się ogrywać – powiedział Jędrzej Zając.

Skrzydłowy ŁKS-u, którego atutami są szybkość i drybling i który w tym tygodniu trenował z pierwszym zespołem prowadzonym przez trenera Piotra Stokowca, wraz z naszą drużyną rezerw awansował latem bieżącego roku do 2. Ligi (w sumie: 53 mecze i 3 gole w sezonach 2021/22 i 2022/23). W bieżących rozgrywkach na trzecim poziomie rozgrywkowym piłkarz wystąpił w 16 ligowych spotkaniach ŁKS II Łódź i zdobył 3 gole (zwycięska bramka z Chojniczanką Chojnice, a także trafienia w starciach z Hutnikiem Kraków i Kotwicą Kołobrzeg).

– Mam za sobą dwa awanse z drużyną rezerw, aczkolwiek brałem też udział w treningach i meczach ŁKS III, gdzie też dołożyłem małą cegiełkę do awansu z ligi okręgowej do IV Ligi. Myślę, że klub dobrze rozwija młodzież, więc nie pozostaje nic innego jak trenować i cieszyć się grą – dodał piłkarz.

Łódzki Klub Sportowy zdecydował się na przedłużenie umowy z Jędrzejem Zającem do końca czerwca 2025 roku z opcją przedłużenia o kolejny sezon.Sponsorzy główni

Sponsorzy

Partner strategiczny

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partnerzy

Partner techniczny

Partner medyczny