Jan Grzesik zostaje w PKO Ekstraklasie

Drużyna

Jan Grzesik zostaje w PKO Ekstraklasie

24.08.2020

24.08.2020

fot. Artur Kraszewski

Po dwóch latach występów przy al. Unii 2 z ŁKS-em rozstał się Jan Grzesik. 25-letni prawy obrońca na zasadzie transferu definitywnego przeniósł się bowiem do Warty Poznań, czyli beniaminka najwyższej klasy rozgrywkowej, który skorzystał z klauzuli odstępnego. Jankowi dziękujemy za wspólne dwa sezony i życzymy powodzenia w stolicy Wielkopolski!

Jan Grzesik trafił do ŁKS-u przed rozpoczęciem rozgrywek 2018/19. Przez dwa sezony rozegrał w biało-czerwono-białych barwach równo 60 oficjalnych spotkań – 29 na boiskach Fortuna 1 Ligi, jedno w Pucharze Polski i 30 w minionym sezonie PKO Ekstraklasy. W tym czasie pochodzący z Olesna zawodnik zdobył też jedną bramkę (przyczyniająca się do efektownego 4:1 główka w konfrontacji z Koroną Kielce jesienią ubiegłego roku), a ponadto zaliczył kilka asyst.

Przypomnijmy, do ŁKS-u mierzący 178 cm wzrostu zawodnik trafił z drugoligowej wówczas Siarki Tarnobrzeg, a wcześniej występował m.in. w: Nadwiślanie Góra, Pogoni Siedlce, Legii II Warszawa, Zagłębiu Sosnowiec oraz juniorskich drużynach Legii, Polonii Warszawa, GKP Targówek, OKS Olesno oraz Małejpanwi Ozimek. Teraz zadaniem Janka będzie pomóc w utrzymaniu ekstraklasowego bytu Warcie, która wróciła do krajowej elity po ćwierćwieczu spędzonym w niższych ligach.

Janku, raz jeszcze wielkie dzięki za całe serce zostawione podczas występów z przeplatanką na piersi! Trzymamy kciuki za Twoje kolejne dynamiczne rajdy i zawsze dobrze nastrojony głośnik!