Akademia

Hiszpańska inspiracja dla trenerów Akademii ŁKS

21.02.2019

21.02.2019

Hiszpańska inspiracja dla trenerów Akademii ŁKS

Podczas gdy pierwszy zespołów szlifował formę na zgrupowaniu w Turcji, nasi trenerzy z Akademii nie tracili czasu. Przez ostatnie 10 dni z wizytą w Madrycie przebywali koordynator Akademii ŁKS – Paweł Drechsler oraz trener drugiego zespołu – Marcin Pogorzała.

Głównym celem pobytu była obserwacja pracy dwóch drużyn klubu Getafe S.A.D, które występują na poziomie hiszpańskiej Primera Division oraz Tercera Division. Oprócz samej obserwacji trenerzy mieli możliwość rozmów z trenerami oraz wglądu w ich planowanie i organizację pracy.

Oprócz tego trenerzy Akademii mieli okazje obejrzeć z bliska treningi młodzieżowych zespołów Atletico Madryt, Realu Madryt, Rayo Vallecano oraz Getafe, a także treningi klubów Leganes po wygranym meczu Primera Division z Betisem Sevilla oraz Rayo Vallecano przed wyjazdowym meczem z Espanyol Barcelona.

Trenerzy Drechsler i Pogorzała podczas pobytu w Madrycie obejrzeli łącznie 24 jednostki treningowe (w tym 3 zespołów z LaLiga) oraz 11 spotkań ligowych (w tym 3 mecze LaLiga).