Akademia

Dwudziestu dwóch ełkaesiaków powołanych do kadr wojewódzkich

30.05.2024

30.05.2024

Dwudziestu dwóch ełkaesiaków powołanych do kadr wojewódzkich

Fot. Lens Strong

Tym razem dwudziestu zawodników Akademii ŁKS z rocznika 2010, 2011 i 2012 otrzymało powołanie do trzech reprezentacji województwa łódzkiego na czerwcowe zgrupowania, w ramach których ci pierwsi rozegrają mecz mistrzowski z kadrą Lubelskiego ZPN, drudzy wezmą wezmą udział w meczu towarzyskim z drużyną Dolnośląskiego ZPN, a ostatni wezmą udział w konsultacji selekcyjno-szkoleniowej.

Powołani piłkarze Akademii ŁKS na co dzień trenują pod okiem trenerów Michała Wyszkowskiego Sebastiana Jankowskiego (ŁKS U-12), Pawła Szymczyka i Daniela Lawerskiego (ŁKS U-13) oraz Kacpra Modrzejewskiego, Daniela Lawerskiego, Igora Pycia i Sebastiana Bielichowskiego (ŁKS U-14).

Dwudziestu zawodników powołanych do reprezentacji województwa łódzkiego weźmie udział w zgrupowaniach, w ramach których drużyna do lat 14 rozegra mecz mistrzowski kadry Łódzkiego ZPN-u z kadrą Lubelskiego ZPN-u (zgrupowanie i mecz odbędą się 3 i 4 czerwca w Aleksandrowie Łódzkim), natomiast drużyna do lat 13 (zgrupowanie w dniach od 4-5 czerwca w Bełchatowie i Radomsku) rozegra mecz towarzyski z kadrą Dolnośląskiego ZPN, natomiast drużyna do lat 12 (zgrupowanie w dniu 6 czerwca w Łodzi) weźmie udział w konsultacji selekcyjno-szkoleniowej.


Powołania U-12 do reprezentacji województwa (Akademia ŁKS): Alan Pomarkiewicz, Mateusz Świątkiewicz, Julian Chudzik, Ksawier Kruk

Powołania U-13 do reprezentacji województwa (Akademia ŁKS): Aleksander Ufniarz, Wiktor Nowacki, Mateusz Śladowski, Antoni Błaszkiewicz, Gracjan Pawlukiewicz

Powołania U-14 do reprezentacji województwa (Akademia ŁKS): Olaf Zuchora, Mikołaj Ćwikliński, Mateusz Jędrzejczyk, Igor Aleszczerikowski, Kacper Drwal, Igor Augustyniak, Tymon Stępniewski, Oskar Barylski, Kryspin Tomkowski, Bartosz Opalczyk, Franciszek Zgoda, Aleksander Michałowski i Aleksander Fuks.