
Magdalena Kowalska

Magdalena Kowalska
Dwóch zawodników Akademii ŁKS – Leon Krysiak i Aleksander Zgoda – otrzymało powołanie na zgrupowanie Letniej Akademii Młodych Orłów rocznika 2014.
Leon Krysiak i Aleksander Zgoda trenują w drużynie Akademii ŁKS do lat 12 i są podopiecznymi trenerów Jakuba Wróblewskiego (I trener), Wojciecha Kaczmarka (II trener), Krystiana Ilnickiego (trener bramkarzy) i Marcela Chałaja (trener przygotowania motorycznego). Pod koniec lipca młodzi ełkaesiacy pojawią się w Wałbrzychu, bo właśnie tam odbędzie turnus.
Akademia Młodych Orłów, czyli projekt stworzony przez Polski Związek Piłki Nożnej, wystartowała kilka lat temu. Jej celem jest selekcja najlepszych młodych zawodników, w czym mają pomóc organizowane w ramach tego projektu zgrupowania, w trakcie których najzdolniejsi piłkarze trenują pod okiem selekcjonerów młodzieżowych reprezentacji Polski.