Drugi na remis. ŁKS – Worskła Połtawa 0:0

28 / 01 / 2023

Za nami drugi sparing Łódzkiego Klubu Sportowego rozgrywany podczas zgrupowania w tureckim Side. W sobotę zmierzyli się z reprezentantami ukraińskiej ekstraklasy – Worskłą Połtawa. Ełkaesiacy pokazali, że potrafią stworzyć sobie okazje do strzelenia bramki, zabrakło im jednak dzisiaj skuteczności i mecz zakończył się bezbramkowym remisem.

Pierwszy kwadrans przebiegał dość spokojnie. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie klarownej sytuacji strzeleckiej – zarówno ełkaesiacy, jak i Ukraińcy często bazowali na kontratakach, ale te nie przynosiły zamierzonych efektów, a jedynie kilka stałych fragmentów gry.

Ełkaesiacy na pewno nie mogli być zadowoleni z tego, że już po około 20 minutach gry, ze względów zdrowotnych, boisko musieli opuścić Artemijus Tutyškinas oraz Mateusz Kowalczyk.

Kolejne minuty pierwszej połowy nie przyniosły wielu okazji łodzianom – w 36. minucie przełamać status quo próbował uderzeniem z dystansu Piotr Janczukowicz, lecz golkiper Worskły poradził sobie z tym bez większych problemów. Ukraińcy także nie mogli wypracować sobie klarownej sytuacji strzeleckiej, choć kilkukrotnie udawało im się wprowadzać zamieszanie w szeregach defensywy biało-czerwono-białych. Ostatecznie nie potrafili tego jednak wykorzystać.

Łodzianie w dobrym stylu zaczęli drugą połowę spotkania i w 47. minucie byli blisko strzelenia gola. Po szybko wyprowadzonym ataku dośrodkowali piłkę w pole karne Worskły, gdzie doszło do zamieszania – Stipe Juriciowi udało się strącić głową piłkę pod nogi Michała Trąbki, który oddał strzał, ale minimalnie niecelny, bo trafił tuż obok słupka.

W drugiej połowie łodzianie byli zdecydowanie bardziej widoczni i groźni na boisku. Potrafili kreować sobie okazje zarówno po kontratakach, grze kombinacyjnej, jak i stałych fragmentach gry. W 64. minucie w dobrej sytuacji znalazł się Nelson Balongo, który minął obrońców Worskły i dopadł do piłki zagranej prostopadle przez Vladyslava Okhronchuka. W tej sytuacji bardzo przytomnie zachował się ukraiński bramkarz, który wyszedł naprzeciw napastnikowi ŁKS-u, przez co ten ostatecznie oddał strzał wprost w golkipera.

Końcowa faza spotkania także należała do ełkaesiaków. W 69. minucie groźnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Milan Spremo, który chwilę później znów zagroził bramce rywali – tym razem strzałem z dystansu, sparowanym przez bramkarza na rzut rożny. Przed dobrą okazją stanął też Bartosz Szeliga, ale znów chłodną głową wykazał się golkiper Worskły. Ostatecznie biało-czerwono-biali zakończyli mecz bezbramkowym remisem – tym razem zabrakło im skuteczności…

Mecz sparingowy / ŁKS Łódź – Worskła Połtawa 0:0

Składy:

• ŁKS: Aleksander Bobek (60, Michał Kołba) – Kamil Dankowski (46, Marcel Wszołek), Nacho Monsalve (60, Maciej Dąbrowski), Adam Marciniak (60, Oskar Koprowski), Artemijus Tutyskinas (13, Milan Spremo), Bartosz Biel (60, Jan Łabędzki), Michał Mokrzycki (46’ Vladyslav Okhronchuk), Mateusz Kowalczyk (22, Dawid Kort), Michał Trąbka (75, Pirulo), Stipe Jurić (60, Nelson Balongo), Piotr Janczukowicz (60, Bartosz Szeliga)